• |
ide | kryesore

Berisha: Ditmir Bushatin e shkarkoi Erdogani

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Erdogani

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme për ndikimin e Turqisë në vendin tonë. Ai thotë se ishte Erdogani që ka ndikuar në vendime të rëndësishme të qeverisë shqiptare.


Sipas tij, edhe shkarkimi i ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati është bërë me urdhër të Erdogan. “Po pse iku Ditmiri? Kush e shkarkoi? Sepse kërkuan ata”, tha Berisha në një intervistë në Vizion+.


Ai deklaroi se Shqipëria dhe Turqia kanë marrëdhënie të mira si dy shtete partnere. Por shtoi se Ankaraja nuk duhet ta shohë vendin tonë si një provincë të saj.

“Kam qenë shumë serioz e kam punuar gjithë jetën për marrëdhënie shumë të mira me Turqinë. Edhe do punoj. Por kurrë që Ankaraja të trajtojë Shqipërinë si një provincë të saj. Si e ndieja veten unë sot para fëmijëve që iu mbylli kopshtin Edi Rama me turpin e tij?

Nëse Erdogan nënkupton marrëdhëniet me Shqipërinë si me një provincë të dikurshme të ish-Perandorisë, kjo është vetëm dëmtim serioz i marrëdhënieve. Dhe unë deklaroj që PD nuk do ta pranojë kurrë një gjë të tillë dhe cenimin e sovranitetit”, – u shpreh Berisha.

LEXO EDHE: Misteri i takimit 3-orësh mes Ramës dhe Erdogan

Rama me Erdogan, pasi i vuri drynin kolegjit turk në Tiranë

Rama: Erdogan nuk më jep dot urdhra


12 Comments

 1. Vemjet qe 30 vite, ndryshe flasin ne pozite e ndryshe ne opozite. Ky vemja i tanishem na ktheu ne province, po rrugen e kishte nisur ky vemja tjeter me privatizimin e albtelecom qe perbetohej qe nuk do e bente dhe enken qe e perdori per te vjedhur miliona. Kriminelet thjeshte duan te zevendesojne njeri tjetrin ne hajdutllek.

  1. Albtelecomin e privatizoi NANO..Keshtu kot, sa per ta ditur. Ai i beri tratativat. ne pranveren e 2005 kishte mbaruar shitja. ne vere u be e ditur qytetareve..

  2. Bachtel-ENKA ehte bashkepunimi qe bene amerikanet dhe qe Shqipetaret i detyroheshin pas nderhyrjes qe USA beri ne Kosove. Me gjithe ato ura dhe vepra arti ne malet e Shqiperise, mbetet edhe sot, nga rruget me te veshtira te ndertuara ne Ballkan. Duhet te llogarisesh qe eshte edhe disa here me e lire se rruga e Kardhiqit..

 2. Pse nuk flet per vete qe e shkarkoi Soros? Ky ka vetem interesat e veta as i rruhet fare per Shqiperine e Shqiptaret. Nje servil qurravec i paturp me te huajt gjithmone me surratin ne menyre “zgerdhimore” e buzen vesh me vesh, dhe i pameshirshem me popullin e vet.

  Ky na e solli George Soros ne fillim te viteve 90te, ky na solli Mujahedinet Iraniane kur ishte Kryeminister, Ky na beri 97ten, ky rrihte deputetet ne mes te sheshit Skenderbej, ky rrihte e burgoste gazetaret, ky vrau njerez ne mes te bulevardit kryesor te Tiranes biles ne kangjellat e Kryeministrise, ky e ktheu Sheshin Skenderbej njehere ne pazar me kioska (ku njerezir pinin birra e hanin qofte dhe pshurreshin po aty) pastaj kur i rikthye si Salihi i 2te e ktheu ne livadh per lopet. Po ashtu i ktheu ne Mon Kukalesha te birin dhe te bijen duke mbledh pasuri me marifete sekseresh si puna e “sukses fee 2 milione dollare). Ky vrau Sokol Olldashin per te lene ne krye te PD Bashen. Njeri i pabese, hileqar, vrases, i pa moral e mosmirnjohes.

  Njeri qe i ka borxh shume kusure Shqiptareve.

  Sigurisht, nuk i them gjithe keto per te nxjerre Ramen burre te mire, por ky nuk ka me te drejte morale te drejtoje kete vend, ju ka sos ujet e gamiles. Nje fytyre e peshtire dhe e urryer.

   1. Ne fakt ketij sorollop mileti te ndyre, si puna Renatos (do jete kopil prostitute qe e ka bo me nanji Italion ne trotuar mami e i ka vu emrin e babes kodoshit Italion, Renato) qe me demek rri me breke ne dur dite e note tu qi, mire jua bojn Enveri Berisha e Rama tju shkerdhejne gjithe robt e shpise e me farefis se jane njerez te ndyre e duhet tu shkerdhesh nonen te qujn babe. Shko ne pidh te satom tashti o zagar.

    1. Me kane vene emrin e pidhit te sateme more klysh kurve i Rilindjes, more pidh motre qe dhe motrat shisni per leke juve bythqirat solialiste. More te shkerdhefsha fisin mu ne vrim te pidhit qe vjen ktu dhe ben propaganten e bythqirave te Rilindjes. Te paguan Edi Rama me nje kastravec ne bythe qe vjen i mban ison ktu. Ptuu fare e ndyre qe su morri Kovidi te gjitheve.

  1. Mujahedinet i solli USA ne periudhen kur Rama ishte ne pushtet. Sa per Soros, nuk ka asnje dokument qe te provoje budallalliqet qe ti thua, por rezulton qe promovon dhe financon Ramen dhe qelbesirat e tij. Ne 1997 situata u rendua sepse Nano burgaxhiu se bashku me ish anetaret dhe njerezit e Partise komuniste zgjuan nostalgjiket e rene nga vakti te diktatures ne bashkepunim me agjenturat serbe dhe greke (ortodoksia komuniste). Budallalliqet e tjera jane te trilluara nga Gazetat e Mero Bazes.. Mbetem i mendimit qe elita politike ne shqiperi beri rrugen e saj dhe duhet nderruar. Kjo eshte arsyeja qe Rama eshte akoma ne pushtet..

 3. Eshte fiksuar me Erdoganin! Kjo do te thote qe lidhja midis Rames dhe Erdoganit qenka e forte aq sa ketij i vjen plasja.

  Bravo Rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.