• |
ide | kryesore

Së shpejti, albumi i pestë i Nicki Minaj

-Instant, Paparazzi, Slider


Nicki Minaj ka zbuluar së fundmi se do të publikojë së shpejt albumin e saj të pestë.

Në një bisedë me ‘City Girls’ JT për i-D, reperja  foli për vazhdimin e saj të Queen së vitit 2018, e cila ka qenë në punë për gati gjysmë dekade. “Albumi i pestë”, tha ajo për publikimin kur u pyet se çfarë projektesh ka planifikuar për të ardhmen e afërt. “Nuk do të them se kur do të dalë, por albumi do të dalë së shpejti.”

Nicki Minaj zbuloi gjithashtu se planifikon të rikthehet në industrinë e televizionit dhe filmit. “Kam folur me një regjisor për të bërë diçka në një film. Për sa i përket televizorit, do të shohim. Por unë e dua aktrimin dhe nuk do ta braktis kurrë aktrimin për një kohë të gjatë. Ky është një nga pasionet e mia më të mëdha.”

Ndërsa për sa i përket vendit të saj në industrinë e muzikës, Minaj tregoi  se si ajo është keqkuptuar që kur u bë e famshme në vitin 2010 me Pink Friday.

“Ka një keqkuptim të madh me njerëzit që duken si të sinqertë”, tha artistja”. “Ideja e gabuar është se ne jemi kaq të fortë. Vetëm për shkak se një person lufton, nuk do të thotë se nuk ka frikë. Unë i kam ndrydhur gjërat e vjetra që kam dashur të them.Por kam vendosur që duhet të flas tani. Edhe nëse nuk do të bëj më kurrë rap, do ta lë këtë tokë si një ikonë. Mendoj se kam më pak frikë tani në këtë pikë të karrierës sime, sepse e kuptoj që fansat e mi nuk po shkojnë askund. Unë kam paguar detyrimet e mia.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *