• |
ide | kryesore

PD njofton kandidatët e miratuar për primaret

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një komunikim për mediat Albana Voksi ka prezantuar kandidatët e miratuar për primaret. Është miratuar kandidatura e Luçiano Boçit në Elbasan dhe shtatë kandidaturat për Tiranën. “Janë mbi 200 kandidatura. Kryesia i shqyrtoi kandidaturat e propozuara dhe të vetëpropozuar”, tha Vokshi.


Lista me emrat e kandidatëve zyrtarë për Primaret në 26 bashkitë e vendit:


Elbasan – Luciano Boçi

Tiranë – Adriana Kalaja, Belind Këlliçi, Enkeleida Fejzo, Fatmir Merkorçi, Gerti Bogdani, Ilir Alimehmeti, Julian Deda

Shkodër- Bardh Spahija

Durrës- Armand Dervishi, Fatjon Kosta, Igli Cara

Librazhd- Agron Mekshi, Arjanit Leka, Mereme Zeneli, Shaqir Kuka, Shefki Çota, Ndriçim Lila

Përrenjas- Mehdi Leka, Suzana Topi

Gramsh- Hasim Çekrezi, Kodhel Çala

Peqin- Albert Kurti, Mustafa Pashja

Belsh- Bedri Qypi, Dritan Cani

Berat- Kejdi Spahiu, Sazan Guri, Zija Ismail

Lushnje- Eduart Sharka, Erion Kerçuku, Eurion Iliazi

Patos- Ardian Rama, Gazment Halimi, Sofie Alushaj

Mallakastër- Neim Begaj, Resmi Shanaj

Roskovec- Dhurata Malka, Nazar Plaka, Erdit Hazizaj

Divjakë- Aurel Malko, Gjergj Janko

Korçë- Entela Dvorani, Gjergji Gjata, Ledina Alolli

Maliq- Alfred Beberi, Alfred Gega

Kukës- Atmir Sinamati

Tropojë– Besnik Dushaj, Feride Rahmanaj, Mimoza Hardajmataj, Xheme Nezaj, Jordan Memia

Has- Bledar Lushi, Miftar Dauti, Nazlie Laçi

Vlorë– Alta Haluci, Hysni Sharra, Luman Kapaj, Nada Daullja

Selenicë– Bejto Alliaj, Dhurata Meçorapaj, Leonard Rakipaj, Jani Dapaj, Klajdi Runaj, Sezai Balilaj

Delvinë- Bati Çuçuri, Hasan Alizoti, IIir Mehmeti

Sarandë- Ardit Cikuli, Armand Magllara, Robert Haxhi, Spiro Vaso, Ilir Nikollo

Konispol- Aleksandër Loloshi, Fatmir Shero

Shijak– Agim Rameta, Fabardh Gjata, Arstrit Hoxha, Ilner Vora


2 Comments

  1. Po moret 8 nga 61 bashki, do jet fitore e madhe per ju.
    Dhe ato 6-7 bashki te vogla. Pervec shkodres.
    Fundja dihet edhe kenga qe do kendoni ne 15 maj e tutje.
    Na i vodhen, na i vodhen…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.