• |
ide | kryesore

4 shqiptarë të arrestuar në Britani, dyshohet se transportonin emigrantë me varkë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Katër shtetas shqiptarë janë arrestuar pasi kanë arkoruar varkën e tyre në në plazh, në St Margaret në Kent, Britani. Akuza që rëndon ndaj tyre është ankorim i paligjshëm, dhe kalim të emigrantëve, ndërsa dyshohet se janë anëtarë të një grupi të krimit të organizuar.


Ministri i Emigracionit Robert Jenrick tha: Këto arrestime tregojnë vendosmërinë tonë të qartë për të goditur me shpejtësi këdo që përpiqet të shmangë kapjen dhe të hyjë ilegalisht në vendin tonë. Falë punës së ekspertëve të ekipeve tona, ne do të vazhdojmë të jemi vigjilentë ndaj aktiviteteve të paligjshme si kjo dhe të nxjerrim përgjegjësit para drejtësisë.


 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.