• |
ide | kryesore

Policia s’jep leje për protestën e 6 dhjetorit, reagon PD

-Instant, Lajme, Të fundit

Policia ka vendosur të ndalojë tubimin e opozitës të thirrur në Tiranë me 6 dhjetor. Në një shkresë të posaçme dërguar Partisë Demokratike, Drejtori i Policisë së Tiranës, Lorenc Panganika argumenton vendimim me faktin se nga ora 12:00 deri ne oren 16:00, sheshet dhe rruget e kryesore të Tiranës ku sipas njoftimit të  PD-së është parashikuar të mbahet protesta, janë zonë me perimetër sigurie.


Partia Demokratike në përgjigje të këtij njoftimi bëri të ditur askush nuk mund të ndalë të drejtën për të protestuar. Drejtuesit e opozitës përmendin vendimin e Gjykatës Kushtetuese e cila ka përcaktuar se është i panevojshem autorizimi nga policia për tubimet. Në bazë të ligjeve te vendit çdokush që thërret një protestë ka detyrim vetëm të njoftojë policinë.12 Comments

 1. Un kam qef ti bertas ne vesh Makronit. Te përqafojë Sholcin.
  Te puth Melonin. Te pi nje got ver me kryeministrin spanjoll.
  Dhe do guxoj policia te me ndaloj!!
  Kjo nuk eshte degjuar ndonjeher.
  Jo re do vete, se ata prandaj kan ardh. Te qajn hallet me ne.

 2. Sali leri ferkimet.
  Se dhe ti vet e di qe afer perimetrit, edhe te doj policia jon. Nuk te len sherbimet e siguris se kryeminstrave qe do vin.
  Meri idiotet qe te rrethojn, dhe protesto atje ku lejohet. Jo ku ta ka qefi ty. Se nuk eshte prona e tyteti.
  Qefi ta ka te ishe atje mes te parve te europes. Po ce do, qe do jesh me te paret e budallenjve.

 3. O te qifsha policine e krimit . O kurva me uniforme nuk e vendosni ju , eshte e drejta e çdo kujt per te protestuar .

  1. Kush po te ndal te protestosh?
   Po ka nje perimeter sigurie.
   Se nuk po vin kryetaret e komunave.
   Po liderat e BE.

 4. Kush e votoi përfaqësuesin e maxhorancës “mamuthi i korrupsionit” te Banka e Shqipërisë? Fitoi “mamuthi i korrupsionit” me votat e këtyre që i bashkuan me maxhorancën.Po ta shkatarrojne jete o spiuni salih rublat ruse je i detyruar te besh rremuja se pastaj rusia e serbia te nxjerrin dosjen e krimeve te tua

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.