• |
ide | kryesore

DW: Shembja e Prestige ndodhi një ditë para se Gjykata të shprehej me vendim

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Seksioni shqip i DW teksa ka publikuar pamjet nga momenti i shpërthimit shkruan se ngjarja ndodhi një ditë para Gjykata Administrative e Durrësit të shprehej me vendim mbi apelimin e vendimit që kishin bërë pak kohë më parë.


Shkrimi i plotë në Facebook


Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur sot, me anë të një shpërthimi të kontrolluar me eksploziv, godinën 7-katëshe të “Prestige Resort”.

Ngjarja ndodhi një ditë para se Gjykata Administrative e Durrësit të shprehej me vendim mbi apelimin e vendimit që kishin bërë pak kohë më parë, avokatët mbrojtës të biznesit


5 Comments

 1. Nese nuk eshte ceshtje “inati” kam petshtypjen qe do te jete si “inati” i rastit te pallatit ne vlore per te cilin shqiptaret paguan 11.3 milion euro nga te cilat nje % te caktuar e morì edhe i gjati.
  Si rasti i Bechetit qe vazhdojne e paguajne shqiptaret….
  Edhebky rast duhet te shihet si “dardha” qe e ka bishtin prapa.
  Ose fania ka bere pazar me te gjatin per ndonje demshperblim ne arbitrazh, ose i gjati i ka siguruar troje publike me 1 euro m2 per ndertim…..
  Te shohim
  Martedì ne pritje te jarge pallkaris per ndonje koment, sepse ai e qan kete histori….
  Jargeeeeeeeee ku je, dil a te qivja udhën mollois edhe ti ndonje çiçkë

 2. Irfani hengri dhe piu me familje sa pellciti.Pastaj Irfanit ju duk vehtja i mencur dhe i pasur,taksa nuk paguente,qera nuk paguente,para plot,kalamajte me makina dhe gjera te super te shtrenjta.Avash avash Irfanit ju duk vehtja i dijshem pamvaresisht se eshte injorant dhe pa kulture,Njelloj si Vehbi Alimuca.
  Irfani e moli qeverine sa plasi,pushtoi edhe token edhe detin edhe ajrin.
  Irfan diku e ke dhjere dhe ska njeri ne bote te te ndihmoje.
  Je von Irfan dhe mos prano te te marrin ne mbrojtje se asnjehere nuk ke dashur njeri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.