• |
ide | kryesore

Nesër Samiti i BE-së, Berisha thirrje liderëve evropiane: Kujdes xhepat, kur t’i jepni dorën Ramës

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ftoi të gjithë qytetarët t’i bashkohen nesër protestës së thirrur nga opozita, e cila do të zhvillohet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, ditë që përkon me Samitin BE-Ballkani Perëndimor që do zhvillohet në kryeqytetin tonë.


Në një konferencë për mediet, Berisha tha se Samiti është mbështetje e madhe për demokratët shqiptarë.


Protesta në të njëjtën ditë me Samitin do i japë mundësinë opozitës që t’i dëshmojë Europës se Shqipëria është nën pushtetin e një kryeministri që e “ka marrë karrigen mbi dhunimin e votës shqiptare dhe mbi drogën e trafiqet”.

Berisha tha se opozita do t’i tregojë Europës se shqiptarët janë në betejë me armikun më të egër të votës shqiptare, Edi Rama.  Ndër të tjera kreu i PD-së, e cilësoi kryeministrin hajdut, ndërsa këshilloi liderët europianë të tregojnë kujdes kur ti japin dorën Ramës, sepse “ai është hajdut”, tha Berisha.

“Unë e di, që ata që mblidhen nesër, sigurisht nuk mund të garantojnë votën tonë të lirë, por të paktën ta dinë se njeriu që kanë përballë, e ka karrigen e kalbur mbi votat e vjedhura të shqiptarëve. Unë e di se ata që mblidhen nesër, nuk mund të na shpëtojnë nga vjedhjet e fondeve publike dhe pasurive publike, por të paktën duhet ta dinë që kur t’i japin dorën atij, të kontrollojnë xhepat.
Ai është në fakt kryehajduti i shqiptarëve, i të gjitha kohërave. Unë e di që askush nuk do të vijë të na çlirojë ne nga narkoshteti, ne dhe vetëm ne do çlirohemi prej tij, por jetike është t’u dëshmojmë se njeriu që qëndron në tavolinë në emër të shqiptarëve, është një Noriegw me atlete të kuqe Adidas. Do të ishte e pafalshme nëse nuk do të ishim të gjithë në protestën më të madhe, më madhështore që Shqipëria ka njohur në historinë e saj”, tha Berisha.


23 Comments

 1. Ka filluar me batuta tani.
  Do te duket trendi, si rama.
  Je grop, ooo plak i poshter.
  Nuk genjeht me njeri prej teje.
  Pervec sy leshve qe te ndjekin qorrazi.

 2. Nuk ndjek njeri Berishen qorrazi;
  Njerzit qe kane dinjitet duhet te ngrihen per ta mbrojtur dinjitetin,lirine dhe kuleten e tyre.
  Dhe derisa nuk doli ndonji i “kulluar” per te mundesuar protesten,atehere qofte Berisha ai,mjaft te marre fund marrezia qe ka kaluar çdo limit.
  Se kush ndjek qorrazi dike,eshte lehtesisht e dukshme;jeni ju lepires te neveritshem mavi qe keni shitur shpirtin.Ndryshoni kursin dhe jetoni me nder,ndryshe as ferri s’do ju pranoje.

   1. Oooo robt ja u qifsha ku i keni nga 80 deri tej ma i vogli.po nuk e shikoni gjemen qe po ja ben Edi Rama ksaj Shqiprie.nje rrac muti jeni ju te gjith te njejt Zoti ja u shoft rracen.

  1. Haaaa ! Kane dal sufllaqexhijte qe ne mengjes dhe lexojne Berishen! E kane braktisur Mero gelbazen ,Frrok Capin ,Halit varileshin,Hidajet byrhqirin kutiot,Ben Macin dhe pederastin Spertak Ngjela qe I ka leshuar studjove televizive te topchanel dhe te studjove te Bolinos te ulurasin padroni tritolist Edvin kari,shoku I Vucicit dhe Putinit!

  2. Pervers jogaqi,mos i qaj hallin kalorsit se i varen kembet.
   Kujdes arragosten,mos te ngece ne fyt,e kisha fjalen,pa per vazolinen,e ke merak vete ti,ia ke marre doren …

 3. Kur ishte me i ri dhe i shkonte te ishte kaq ordiner, po tani ne pleqeri!!! E tmerrshme te mendosh qe ky njeri i rrjedhur ka qene president dhe kryeminister ne kete vend.
  I mbaruar qe nuk di ca eshte dinjiteti.

 4. Edi Rama tall karin me ty o rrot kari Ti je leter e djegur dhe askush nuk ta ve ne pordhe ndersa Edi Rama takohet me gjithe liderat boterore

 5. E di gjithe bota kush eshte hajduti me i madh ne Europe o Salih Non grata prandaj askush nuk takohet me ty ,vetem Qim Peka

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.