• |
ide | kryesore

Meloni në Tiranë: Të punojmë për anëtarësimin e vendeve jashtë BE

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni e pranishme në Samitin e BE në Tiranë, teksa edhe ka mbërritur në ambientet ku do të zhvillohet takimi, ka dhënë një intervistë për gazetarët.


Meloni tha se është përgjegjësi që vendet të bashkëpunojnë sidomos pas agresionit rus.


“Është një përgjegjësi e madhe. Sidomos pas agresionit ukrainas, duhet të forcojmë procedurën për anëtarësimin e këtyre vendeve në BE dhe ka shumë çështje për të cilat duhet të punojmë së bashku. Italia është e përkushtuar dhe përpiqemi të bëjmë maksimumin”, ka thënë ajo.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.