• |
ide | kryesore

Stoltenberg: Shmangni me çdo kusht një luftë midis Rusisë dhe NATO-s

-Instant, Lajme, Planet


Sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka shprehur frikën se lufta në Ukrainë mund të kthehet në një luftë midis Rusisë dhe Aleancës Atlantike, sipas mediave të huaja.

“Është një luftë e tmerrshme në Ukrainë. Është gjithashtu një luftë që mund të shndërrohet në një luftë të madhe midis NATO-s dhe Rusisë.  Ne po punojmë çdo ditë për ta shmangur këtë”, tha Stoltenberg.

“Prandaj është e rëndësishme të shmanget një konflikt që përfshin disa vende të Europës. Kjo do të shkaktonte një luftë të vërtetë në Europë”.


2 Comments

  1. MOMENTI QE TE GJITH TE PYESIM VETEN CFAR DESHIROJ ME SHPIRT DHE CFAR PO VEPROJ ME GJYMTYR KU ANGAZHIMI DREJT ME JEP SHPETIM DHE ANGAZHIMI NE PADREJTESI ME JEP NDESHKIM UN DUA TE DREJTEN HAKUN NUK DUA PADREJTESI TE ME BEHET .MOMENT PER TE FITUAR thotë:

    SUKSESIN NE KETO ZHVILLIME NUK E JAPIN AS MONITURIMET AS PARAGJYKIMET AS GJE QE KA EMRIN ANTIVLER ASNJE ELEMENT FORMUES I SAJ.(QE HYJN SHARJET AKUZAT URREJTJET PROJEKTIMI ARMIKUT HAKMARRJET ZILIJA LAKMIJA KONKURENCA ..ETJ )POR SUKSESIN E JAPIN VLERAT HAKU PERMES TYRE NJERZIT NGA ARMIQ KTHEHEN NE MIQ PRA PERMES UDHEZIMIT HYJNOR.KU SEJCILI I MJAFTON QE NE KET PASQYR TE SHOH VETEN LUFTOJNE EGON VESET E KEQIJA BRENDA VETES DUKE TRIUMFUAR E MIRA MBI TE KEQEN BRENDA VETES DUKE DHENE MESAZHIN E DREJTE ME HAK VEPRIMIN E DREJTE MODELIT HYJNORE DHE KESHTU TE GJITH SEBASHKU .ARRIM TE ZGJILLIM CDO PROBLEM SIPAS NEVOJES NE PERSHTATJE ME MUNDESIT ME MESHIREN E ZOTIT NDRYSHE QART PASTER BUKUR FETARISHT SHKENCERISHT DHE PRAKTIKISHT ANIJA JON E JETES ESHTE DUKE U FUNDOSUR NGA DALLGET E MELLA TE NJE CUNAMI QE VET E SHKAKTUAM ME MENDJEN TON GOJEN TON GJYMTYRET TONA KUNDER VULLNETIT TON NESE SNA PELQEN KESHILLA KEMI ANALIZ VEPRAT NESE SNA BINDIN VEPRAT SHVILLIMET DO NA BINDIN FUNDI TRISHTUES HYJNORE NDESHKUS NESE KETU NE KET PIK NUK NA PELQEN JEMI NE KOHE TE SHOHIM DHE ANALIZOJME NE KENDVESHTRIMIN HYJNORE MENDIMET TONA PER ANGAZHIMET QE MARRIM SE CDO GJE KO KOHEN E VET KU NESE I KALON NJE VEPRIMI UNIK TE PADOBISHEM PER NJERZIT DHE VEPROHET MUND TE BEHET KOSTO E PAKTHYESHME PER TE GJITH.KOHA ESHTE NE KOHE PER GJITHCKA QE MENDOHET FLITET DHE ANGAZHOHET A KA KAHJE ANGAZHIMI TE DREJT HYJNOR SI PERCAKTUES SUKSESI APO INTERES NJERZOR SI PERCAKTUES NDESHKIMI SI DICKA QE SE DESHIROJME ASKUSH PER CFAR LAVDIJE CMIMI MORALI KULTURE VLERE KA TE DREJTEN SEJCILI NJERI TE THOT TE SHKOJ DREJT NDESHKUMIT NDERKOHE QE I MADHI ZOT KRIJIMIN DHE UDHEZIMIN E BERI SI MUNDESI SHPETIMI SIPAS KRITEREVE TE UDHEZIMIT HYJNORE PER TE GJITH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *