• |
ide | kryesore

U arratis nga gjykata në Spanjë, arrestohet shqiptari

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


rrestohet në Orpesa shtetasi shqiptar i arratisur nga gjykatat e Castellós, Spanjë.

Garda Civile ka arrestuar në Orpesë shtetasin shqiptar të kërkuar nga drejtësia, i cili i është shmangur arrestimit të enjten e kaluar duke përfituar nga konfuzioni i shkaktuar nga vetëvrasja e një polici kombëtar për të dalë tinëz nga Pallati i Drejtësisë në Castelló.

46-vjeçari ka përfituar nga konfuzioni pas vetëvrasjes duke qëlluar një agjent të Trupave të Policisë Kombëtare për të shpëtuar mes turmës, pikërisht kur një zyrtar kishte zbuluar se ai ishte në kërkim.

Burri, siç publikoi Mediterráneo, kishte shkuar për të nënshkruar për një proces që figuron në procesverbalin e tij dhe punonjësi kuptoi se një organ tjetër gjyqësor kishte lëshuar një urdhër ndalimi. Pikërisht në atë moment ata dëgjuan të shtënën fatale të agjentit dhe duke përfituar nga çoroditja e momentit në kompleks, duke qenë të vetëdijshëm se do ta arrestonin, në vend që të priste, shtetasi shqiptar u shkëput gradualisht nga pika e vëmendjes dhe iku me shpejtësi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *