• |
ide | kryesore

Sulm me thikë në një tren në Gjermani, vriten dy persona, disa të plagosur

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Dy persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në një sulm me thikë në një tren në veri të Gjermanisë, tha Policia.


Policia gjermane tha se sulmuesi i dyshuar është kapur nga autoritetet.


Sulmi ndodhi në një tren që po udhëtonte midis qytetit të Hamburgut dhe Kielit, thanë autoritetet.

Policia po kryen hetime në stacionin e trenit në Broksted, tha kompania e trenave të Gjermanisë, duke shtuar se disa shërbime midis Hamburgut dhe Kielit janë pezulluar.

Treni po udhëtonte midis këtyre dy qyteteve, kur një pasagjer nisi të sulmonte me thikë njerëzit e tjerë, raportuan mediat gjermane.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.