• |
ide | kryesore

Zhdukja e Ramës në publik/ Duka: Kryeministri është sëmurë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
publik

Prej pasdites së të mërkurës kryeministri Edi Rama është zhdukur nga daljet në publik. Në kulmin e debateve për çështjen e Charles McGonigal kanë qenë të shumtë ata që kanë kërkuar shpjegime nga Rama, por ai të vetmet komente i ka bërë nëpërmjet Twitter apo zyrës së tij të shtypit. Në seancën e paradites së të enjtes, opozita kërkoi me ngulm që Rama të ishte ne sallë, por kreu i qeverisë mungoi.


Ai kishte të planifikuar edhe disa takime të tjera në axhendë, por sërish nuk është shfaqur. Shkak për këtë mungesë të Ramës në publik sipas Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka është bërë gjendja shëndetësore. Në mbrëmjen gala të më të mirëve të vitit 2022 të Superiores, ku ishte ftuar edhe kreu i qeverisë, Duka tha se Rama nuk ishte i pranishëm në sallë sepse është i sëmurë.


“Një faleminderit edhe për kryeministrin Rama, i cili është i sëmurë dhe nuk është i pranishëm”, – u shpreh Duka.

Më herët kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në konferencën e përjavshme me gazetarët bhodhi dyshime se Rama mund të jetë larguar nga vendi. “Ka fluturuar me Ismailin apo jo, nuk kemi asnjë lajm. Është nisur te padrinoja i tij George Soros apo gjetiu për të kërkuar ndihmë nuk kemi asnjë lajm” – tha Berisha.

Pavarësisht të gjitha këtyre hamendësimeve vetë Rama apo zyra e shtypit e kryeministrisë ka heshtur për të dhënë ndonjë shpjegim. Në vendet perëndimore publiku njoftohet edhe për shëndetin e zyrtarëve të lartë ndërsa në ato gjysmë-demokratike institucionet e kanë herezi të flasin për tema të tilla. ©LAPSI.al


27 Comments

 1. Me keq sa ka dale e u be per regjim shtrati, paramendo kur te behet pentito Mcgonigal, nuk ka per te shkuar dot as per mjekim jashte Shqiperise nga frika ekstradimit….

  1. FBI ka një zakon të veçantë:ta shqyen bythën po mendoi se dikushi është përpjekur të tallet me këtë organizatë krenare.Nuk ka George që të shpëton.

 2. Kur cdo gje te mabroj. Dhe te dal flluck sapuni kjo gjasme ceshtje.
  Ateher do dalin e do thon. E bleu dhe drejtesin amerikane.
  Baba saliu do perbetohet se di shumen e sakt qe ka paguar rama.
  Dhe revulucioni vazhdon.

  1. Si gjithmon fajin e ka Saliu dhe kur semuret dhe e ze barku Palikarin .
   Ripjellsat ne sulm te gjejne fajtori te PD paçka se te ardhurat i merr Palikari Ramses😂😂😂

  1. Hahaha, Edvin Rama kryeministri me i korruptuar i te gjitha kohrave por mbi te gjitha nje individ BURRAVEC, DHIJAKS, FRIKACAK.

 3. Cfare na ka djali? Mos ka ngrene ndonje gje nga kazani mediave amerikane dhe e ka zene diarreja. Te kete jeten e gjate se nuk ka mbushur 50 vjet ne pushtet e nuk kemi me ke ta zevendesojme.

 4. Me perpara, dikur …. tregojne qe bente shurren ne breke nga frika e te forteve ( prandaj i mban afer tani), vitet e fundit e ben shpesh shurren ne breke ( ndaj mban tuta ) ngaqe si mban me prostati .
  Ndersa tani ka filluar po dhjet ne breke aq shume, sa mbushi me ere tere Europen dhe vajti era deri matane Atlantikut !
  Uji i gamiles se ketij intriganti, u sos !

  1. Po ti pas brekeve te ramushit muris mooooo…..te ka zene era e brekeve te ramushit e shprehesh perçart….shko meru ere brekeve te salehut e te mutmetes qe te vish ne vete!!!!debil!!!

 5. Si ka mundesi te jete semure kapedani?
  Qenka puna keq me duket nga Amerika. Lala Xhoni duhet ti kete peshperitur dicka ..
  Beri nje grope te stermadhe per kundershtaret, por ra vete brenda.

 6. Kanë ndërruar grykat armëve! Punë e madhe. Kanë vrarë njerëz të paarmatosur dhe krejt të parrezikshëm për “zinxhirin komandues”! S’na bëhet hiç vonë. Kanë fshirë serverat dhe gjithë provat e tjera! E çfarë pastaj?! Kanë shpikur një grusht të paqenë shteti për të mbuluar krimin e vet! Ohuha, na mërzitët me të njëjtin refren. Ka dalë kreu i tufës dhe ka thënë se do të vrasë sërish po i vajtën te gardhi! Mirë ka bërë, ashtu e meritoni.

  1. Po ku ishit 10 vite o shoke rilindas dhe u kujtuat kete janar te zi edhe per ju?!

   Me vjen keq edhe per gazetarin trim Artan Hoxha, se mbeti vetem me nje pjese te videos qe ia dha nje “i huaj”, pasi sot tha ne tv se “videon e plote e kane familjaret”…

   Duke pare qe i ra pesha trimerise se tij, e largoi nga vetja edhe videon e 21 janarit…

  2. Pyesni Liken qe e beri president dhe dhe ate tjetrin e zinxhirit komandues qe e beri kryetar bashkie. Ka hup morali 21 janarit. E humbi Rama i pari. I braktisi kur ishin ne para kryeministrise, i braktisi me pas per dallaveret e tij politike.

 7. Jorgo ropshkerdhyeripalis Ka je me , Po ha karragosta , ku je me elokuencen tende qe te karakterizon o mi bastard halesh . O hajdut i taksapagusve te varfer shqipetare .

  1. Po qihet ne bythe me damianin.
   Moterqira komuniste spiune ngrenesmuti perdhunues hajdute ky vend he per he eshte per ju.

   1. Në zgjedhjet e 96 Amerika i kërkoi Berishës të ribënte zgjedhjet por ai i kundërshtoi.Dhe pasojat i pamë.Cia ja bëri zullumin.Pra Amerika nuk pranon kundërshtim e aq më keq të korruptosh një drejtues të lartë të FBI.Ska Sorros që të shpëton. Kështu për këtë është sëmurë Rama.Duke qenë që ka probleme mendore ky problem mund t’i jetë rikthyer.Problemi është i rëndë po dhe tronditja e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.