• |
ide | kryesore

“McGonigal”/ Berisha akuzon Yuri Kim, Ramën e Bashën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
McGonigal

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me çështjen e McGonigal. Berisha nuk i ka kursyer akuzat edhe ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim si edhe ndaj ish-kreut të PD-së Lulzim Basha.


Sipas Berishës, pas heshtjes së kryeministrit Edi Rama lidhur me këtë aferë qëndron, ambasadorja Kim. Kryedemokrati ka kërkuar gjithashtu nga FBI të hetohen edhe takimet e McGonigal me ambasadoren amerikane Yuri Kim.


“McGonigal i ka kërkuar të mos bëjë asnjë deklaratë. Deklarata qesharake e Edi Ramës për të përgënjeshtruar në njëfarë mënyrë miqësinë me MCGonigal ka qenë një këshillë e Guvernatores. Këto janë çështje e hetimit. Në këto momente kur flet gjithë bota, kur ziejnë mediat e botës dhe jo vetëm të SHBA ajo që bën përshtypje, edhe viktimë Basha ka mbyllur gojën si me zinxhir. A mund të imagjinoni një rast kur krimineli që e vrau atë, që përdori një nga njerëzit më të fuqishëm të planetit në fushën e zbulimit kundër tij, tani nuk flet prej shtatë ditësh asnjë fjalë.

Ftoj shqiptarët të pyesin si ka mundësi? Gjithçka flet se përsëri guvernatoja qëndron prapa heshtjes së tij, një heshtje e turpshme. Mirë Rama që është autori i një vepre makabre, por viktima e tij si nuk gjen forcë të shqipërojë një fjalë të vetme. Njeriu ka një detyrim jashtë vetes së tij. Ky është kodi i heshtjes që respektohet si nga krimineli dhe nga viktima. Të jem i sinqertë, kodi i heshtjes po zbatohet me fanatizëm nga guvernatorja, e cila nuk ka lënë gjë pa komentuar.

Tani për një ngjarje që ka tronditur thellë botën, për një thikë pas shpine nga njerëz që ajo i përkëdhelte, nuk shqipëron një fjalë të vetme. S’ka një shprehje të vetme. Si është e mundur kjo?! Çfarë interesash përfaqëson guvernatorja? A ka shqiptarë që nuk pret një reagim të saj për këtë ngjarje?! Komentet për këtë ngjarje janë përvëluese, për kë? Për ata që janë të përfshirë. Guvernatorja është një MCgonigal, ndaj të cilës janë lëshuar akuza për korrupsion. Nisën me manipuluese për dosjen ruse, guvernatorja vazhdoi me dosjen e zezë, me sulme të paprecedente, duke dëshmuar se nuk ka asnjë vlerë, duke rendur nga zyra dhe studio më studio, për të shkatërruar opozitën. Nuk është kjo që e ka bërë të heshtë dhe të adaptojë kodin e heshtjes guvernatorja. Jo! Ka arsyeje të tjera. I bëj thirrje FBI, DASH, agjencive amerikan, të hetojë qëllimet e saj ndaj MCGonigal. A ka informuar ajo për takimet që ka pasur me të? Për veprimtarinë e tij? Për vizitat e shpeshta të tij.”, ka thënë Berisha.


21 Comments

     1. Shocking Long Lost George Soros Footage – Laughs About Destroying Countries And More

     1. We Blow The Doors Off The Biden, Soros, FBI, RussiaGate Scandal

 1. Ky mashrusi patologjik plak ka 32 vite qe akuzon cilindo qe mendon se e ka kunder dhe me pas kur i perkon politikes se tij i lepin akuzat pa pike turpi , nuk turperohet edhe pse e mban veten si tipik malesor dhe as se eshte ne nje moshe te thyer. Turpi eshte i atyre we i shkojne pas.dhe.atyre e.e mbeshtesin mediatikisht.

  1. Cilin do te mashtrosh ti mor mut “demokrat”,turp duhet te kesh ti dhe debilet si ty qe ne fakt nuk ia dine më kuptimin fjales turp;
   Qenka fajtor ai qe akuzon dhe nuk paska faj ai qe vjedh,mashtron,denigron,çpopullon etj.?
   Per ju nuk egziston as integriteti,as nderi,as nje vlere qe njihnim dikur,per ju vlere eshte poshtersia.
   Keni surrat te kakarisni,dhi e zgjebosur e bishtin perpjete!

 2. Berishe ke te drejte qe i ndruesh Bashes! Ti di te gjitha dhe ai ne Amerike nuk vajti per te pare basketboll!

 3. Po po gënjeshtar patologjik Berisha?Mos e keni fjalën për kumandarin tuaj Ramën.Ai po që është i tillë që në 3 fjalë i ka 3 gënjeshtra.Po sigurisht që Kim i thotë të mos flasë sepse i ik karriera.Me ato çka bërë kundër një gjysmë popullsie të vuajtur nga diktatura e baballarëve të Ramës, ajo fund hidhur ka për të pas.Deri ke bari ja kujtoi shqiptarëve.Ju dukeni që jeni reminishenca të diktaturës duke mbrojtur një që s’mund të mbrohet duke akuzuar Berishën. Çdo gjë që ka deklaruar publikisht i janë vërtetuar.Dhe kjo ju tremb më shumë ju të pandreqshëm!!!

 4. Sa turp per governatoren ! Sa turp per Edvin mavijen ! Ne cdo vend te botes se tret ,te pakten kryeministri duhet te largohej me cdo menyre,ne do me hire ose me pahire! Vetem ne Albanistan ndodh qe nje kryeminister vazhdon I qet punen: edhe kur vendi mbillet me droge cep me cep: edhe kur ben zgjedhje moniste,edhe kur shkaterron me tritol objekte private dhe joprivate te ligjshme,edhe kur mbyll me urdher tv publike,edhe kur zgjedh me me pak se 50% kryeprekurorin e vendit ,edhe kur I zbulohen skandale kur nderton rruge me $ 20miljon/ km ,edhe kur prokuroria e kap ne pergjime per te vjedhur zgjedhjet,edhe kur takohet dhe ben pazare me lloj- lloj agjentesh e kryeagjentesh,edhe kur blen deputet hajdut,edhe kur fut ne parlament kriminela te kalibreve te ndryshem,edhe kur kryetaret e bashkive te partise se tij dalin te denuar? Cfare duhet te bej tjeter ky zdroms qe te pakten te hapi krahun ? Cfare ben SPAKu?

 5. Per cfare te flase Kim ?
  Kishte gje te shkruajtur aty te letra me emer e mbiemer?
  Jo, rrini atehere, mos na lodhni kot.

 6. Yirithi or “PLAK I HEKURT”, nuk ka prapanica (BITHE)me dale me fol.Sepse kanakari i saj,
  EDVIN MAFIA KRYEMASHTRUESI asht me GRIP POLITIK.
  Dhe ne nji fare shkalle ajo duhet justifiku,sepse nuk ka ftyre ma te lepije gelbazat qe ka nxjerre nga vrima anale ballore, duke e lajkatu e pompu Evin shkerdhramen.

  Yuri Kim qelbesire Koreje
  Qe fshihesh e perdridhesh,
  Degjoje nji fjale meje
  N’kosh te plehrave shpejt do hidhesh!

  Edhe pak kohe te ke mbete
  N’Shqipni me na dhan bar,
  Kujton se do t’a kalosh lehte
  E nga hetimet ke me dal e lare?

  Ti moj e ndritur governatore
  Qe na kenaqe me dituri,
  Ke harru pjesen kryesore
  K’tu nuk asht Kore por Shqipni!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.