• |
ide | kryesore

Rama shfaqet në Twitter, shan opozitën se i kërkon llogari për McGonigal

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
FBI, Berisha, Rama, CNN,

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me debatet e sotme në seancën plenare, ku ai mungon.


REAGIMI
Kjo është një tallje e madhe dhe e shpifur e politikës pa din e as iman me ata që i shkojnë mbrapa kësaj politike figurash të diskredituara, të cilët duan të mbulojnë diellin me shoshë, ndërkohë që marrëdhëniet tona me SHBA dhe institucionet amerikane janë më të forta se kurrë. Kush i ka dy fije mend e kupton se ç’është e tërë kjo histeri vetëgjyqësie politike e mediatike, mbi një gjyq në Amerikë për një zyrtar të FBI të cilin drejtësia e nongratave këtu pretendon se është korruptuar nga unë, ndërkohë që drejtësia amerikane s’ka asnjë akuzë a pretendim. Një abuzim total me lirinë e fjalës,me të vërtetën,me publikun,në një dëshpërim total moral, politik, elektoral, ku me shpifje ekstreme synohet manipulimi i opinionit me një çështje të hetuar nga drejtësia amerikane që ka shkuar në gjykatë e që s’ka asnjë lloj lidhje me ne këtu!23 Comments

 1. Mc Gonial, Inceneritoret, Rruget qindra miliona eur, Porti ishitur, Qytete te Shkaterruara me çimento, tendera abuzive, Tradheti me Serbet, Deti ne Gjykate per t’Ja fakur Grekut, Patronazhistet, Burg per nje fature dritash, Pare taksapaguesish, per lobizem dhe korrupsion…Fajin e Ka Opozita! Nuk na le te punojme..Ha ha ha Qelbesire qe na u qepe..

  1. Pagat më të ulëta si vlerë reale se në 2005, hashashizimi i teritorit, kokaina nga ecuadori, injorantët në të gjitha nivelet e punësimit, pagesa e 3-4 punonjësve për një vend pune, gjyqet e humbura si me beketin, largimi i 600 mijë shqiptarëve……..

 2. Nuk qenka me “grip”!!!
  Termet, termet ne Qeverine shqiptare!
  Nga anija po dalin te aferm te KM, i pari shefi i PR-it, Fuga del tashme ne terren per te bere propaganden ne ekran…

 3. Opozita nuk mund t’i kerkoje llogari ndokujt per skandale te shpikura nga ajo vete per te mbuluar skandalin e vertete: ceshtjen gjyqesore te djalit te Berishes dhe te vraret e Gerdecit qe jane ende ne pritje te drejtesise.

   1. Ky kari palis i quan te gjitha te shpikura nga opozita, Po mire o kari palis: milionat e eurove te inceneratoretve kush i vjedh, zgjedhjet kush i vjedh portin e durreist kush e shet si mallin e te semses: e te tjera pp qe i ndan me hejdute te tjere, ivestime strategjike si strateg i hajnise qe e quan veten ? i Nuk shpik,opozita, por fakte qe jane te shkruara e te vetrtetuara si dosja e vjedhjes se votave te Dibres nga gazeta gjermane, i shpik opozita apo i ben ridhjerja me kryehajdutin, e krye antishqiptarin e semure nga urejtja e per vendin e tije.. Dhe i semre per pak emer sidoqe emer i prelyer me skandale te perditeshme.. Qe vdes per karrike, e qe vetem me hu e leshon! Mediat e medhe te botes flasin kot sipas teje e hajdutit,ok, Pse nuk ben pergenjeshtrim i pacipi sepse nuk as moral as dinjitet as burreri as gje qe ka lidhje me te qenet njeri, por funderrine!

  1. Ti po na thua qe per Gerdecin mos te hetohet per skandalet e perditshme qe po shkaterrojne Shqiperine me rrenje? Ide e çuditshme per shtetin keni ju te Partise..

 4. Tani, procesin penal që zhvillohet në SHBA kundër një ish-zyrtari të lartë të FBI-së, ia paraqesin popullit shqiptar si proces kundër Kryeministrit të Shqipërisë, sikur i pandehur (në gjendje të lirë) dhe i akuzuar për mosdeklarim të ardhurash dhe mosraportim të takimeve të zhvilluara me të huaj nuk është Mëkgoginëll, por Edi Rama.

  Sali Berisha, njeriu i shpallur non- grata nga Mbretëria e Bashkuar dhe SHBA, i shpallur “ordiner i rrezikshëm” nga shtypi gjerman dhe “drejtues i regjimit të gangsterëve” nga shtypi anglez; Sali Berisha, i cili pati burgosur kreun e opozitës (1993), rrahur deputetët e opozitës (1996) dhe pushtuar me dhunë institucionet qendrore të shtetit (1998)

  1. U leshuan zagaret e qeverrise per te mbrojtur BASTARD EDVIN KRISTAQ RAMA. Kristaqi fshihej ne breket e Enverit , Edvini nen fustani e Spiropales , si Gramoz Ruçi dikur , çfare burrash pjell kjo toka jone ne Jug te vendit , tipike Turq , greke ,arabe te pabese , fare e keqe .
   Te PABESE DHE TRADHETARE !! Historikisht

 5. Po sa i kendshem je be Ramke . Si mandolinke mi kendon keta qe nuk u kemi blere akoma votat.
  Je i embel e i zoti bre. Po ce oooo, do venje ti ne parlamenti te llafosnje me non gradat? Pse ta ulesh veten ti be Ramke i ndritur te thuash cfare duan ata qe ua kemi marre te gjitha bre?
  Po ja, vajte ti atje, fole , u the gjera . Te marrin vesh ata dhogat bre.
  Ata kane koke te forte bre, nuk u ngulet perona pe betoni ne koke.
  Andaj ruaj fyromen e mo prish gjakun me ata.
  Vate dhe kjo pune e do harronet pas ca ditesh.
  Ay, Salka benet xheloz per ty, se si ta them, po i mbarset lopa por nuk po i ze.
  Neve jemi othodoks, por ajo llafka qe e thua shpesh, pa din e pa iman, po i lot nga mendte e kokes keta te PD.
  Ketu ne fshat demokratet po i perzeme te gjitha, pa pietur se e kam birazer, kusheri krushk apo ku di une i varfri…
  Eliska i vuri perpara te tere deputetit, ua numuroi te tera. Kaurrke pe verteti. Jo si ato kurbatkat…
  Te presim kendeja, mos na harro. Edhe po te thirren andej nga USA shpire Elisken te rrefeje.
  Ca me shume do llafosja por ktheu ime shoqe nga mbledhja e PD-se….

 6. Kryeminisstri,nese beson ne ato qe shkruan,dhe qenka vertet jasht cdo dyshimi,per aferen e Mcgonikal,le te dali ne interpelancen e kerkuar ne parlament,he te flase balle-per balle me kerkuesit e interpelances.Cdo fjale tjeter,eshte llafe hini (sikunder e perserit vete ai ne shume raste).

 7. SE mos di te beje gje tjeter Rama . Vetem te shaje, vjedhe, korruptoje, spiunoje etj etj.
  Kur masakron zorren e tij te trashe, duke e bere gjithe arna nga dashuria e pafund per hajdarin, nuk mund te presim asgje te mire prej tij. Dhe per ironi eshte kryeminister.
  Drejtesia amerikane do e zere per zverku dhe ta fuse atje ku hajdari eshte i pakonkurueshem ne kaliber.
  Si komb i mesuar me fatkeqesite, kjo eshte fatkeqesia e radhes qe po kalojme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.