• |
ide | kryesore

Berisha: Protesta është sipari i revolucionit, Rama do përfundojë si McGonigal

-Instant, Lajme, Të fundit
zgjedhje

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, po zhvillon një bashkëbisedim me qytetarët në rrjetin social “Facebook”. Berisha ka parlajmëruar se kryeministri Edi Rama do të ketë fatin e ish agjentin të FBI Charles McGonigal, dukë rënë në pranga.


Kryedemokrati ka theksuar se çështja McGonigal është një simbol i veprimeve më të zeza. Sipas tij, të gjithë ata që janë implikuar në këtë skandal do të marrin vendin që meritojnë.  Berisha ka shtuar se protesta është sipari i një revolucioni, që objektiv ka rrëzimin e qeverisë.


“Çështja McGonigal nuk mund të kalojë si të tjerat. Kjo është një çështje që ka tronditur thellë opinionin publik në ShBA dhe Shqipëri. Kjo çështje është simbol i veprime më të zeza që një mafie ndërkombëtare ndërmerr ndaj një vendi. Të gjithë ata që janë implikuar, do marrin vendin që meritojnë. Do nxjerrim në dritë çdo fakt të këtij superskandali. Jemi të vendosur të informojmë Komisionin Hetimor në SHBA. Nuk do shmangemi, deri sa protestat të shkojnë drejt kauzës sonë. Ed Gonigali do ketë të njëjtin fat si ish-zyrtari i FBI, Mcgonigal… Protesta është sipari i një revolucioni që ka për objektiv madhor rrëzimin e kësaj kalbësire që qeveris sot në Shqipëri dhe që emrin e ka Edi Rama.”, tha Berisha.


30 Comments

 1. Ore qenke kokrra legenit! E ktheve pllaken brenda 24 oreve?!

  Po si mo protesta qenka sipari i revolucionit?!

  Ne te gjithe menduam se pikerisht ne daten 11 do te ndodhte revolucioni!

  Pra plani ishte:

  11/02/23 – revolucion

  12/02/23 – ekstradim

  13/02/23 – Guantanamo

  14/02/23 – Shen Valentini

  1. Ju garantoj në mnyrën ma absolute se protesta do të jetë,….urdhëro,……..jo unë nuk kam than sipari, por sqepari…..

  2. O kari nuk do kete as revolucion as ekstradim, as shen valentin, por vetem REÇ !! Ti ruj piçken e mamit dhe byçen tende se ta zgafllojne atje…. dmth behet çeshtje “tornitoresh”… nese nuk e di ça eshte me thuj se ta shpjegoj Goni ty…..

   1. S’e di. Me duket se shkruan me wishful thinking.

    Mua me duket egzaktesisht e kunderta.

    Jo per fund te tmerrshem se s’ja uroj njeriu, por minimalisht per langaraq une shoh Berishen.

    A ka me langaraq se Berisha qe zgjedh vete Bashen, Basha ja zhyt, pastaj shpallet non grata nga SHBA, pastaj nga UK… i pavule…?!

    Tmerr!

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   E dimë që e urreni, por mutin i hëngrët, bashkë me blinken sorros, kim patronazhistë e meconigal

   Berisha është superfuqi politike, si USA

   1. Kokrra malokut. Rama duhet te ike se ska mbajtur premtimet por ceceni as behet llaf te vije. Ketu duhen njerez te rinj pike.

 2. Filloi ky plakush Saliu me dhune e protesta i shkreti,po smerrret keshtu pushteti o non grata ;merret me pune e vepra sic po ben Rama

   1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

    edhe ju mutra të talleni!!!! shkoni e mbytuni në lanë se ditët e qylit mbaruan.

  1. Eda je per pune ti …. ? Meqe hoqen kamerat kane vendosur disa semafore te rinj dhe jane tamam per ty, njesoj si alda qe e moren per veze mbreme….
   Je per pune apo e ke nje te tille ……

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   Kurrë mos ardhtë Saliu, nuk ka nevojë për pushtet, Shqipëria ka nevojë për të deri sa të dalë një BURRË tjetër, e jo hajdut e langaraq si edvini.

 3. Sa her e ka heq e ka rrezu e ka arrestu, rramen ky. Qe kur rrembeu dhe shkateroi partin e vet.
  Tani o nuk e kemi mare vesh ne qe rrama eshte rrezuar qe para nje viti. Ose ky nuk eshte ne rregull.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   prisni se nuk keni parë gjë akoma, sapo ka nisur!

 4. Ajo qe me ben te qesh sot eshte fakti se kane dale te gjithe kelyshat e kurvave rilindase duke komentuar, specifikisht, sic ndodh rendom me patronazhistet qe komentojne me emra kurvash e dylberesh, duke share shokun sali dhe duke mbrojtur kopilin e bllokut e-drama.
  Ju them te gjithe qelbesirave pasardhes te kurvave te kuqe si me siper, pse shqetesoheni… ??? shoku sali e vertetoi qe eshte “mbrojtesi” i pjellave te te kuqve, pra e qelbesirave komuniste njesosj siç jeni ju qe komentoni me siper, kopilat e partise meme.
  Si shoku sali si shoku e-drame ne hale te gomereve do te shkojne.

  Pra njesoj sic ka thene kopili jarge pallkaris me lart, vendin e ka permendur tamam si “Guantanmo” , por eshte vendi qe keta qelbesira do te vuajne denimin ne shqiperi, pikerisht ne REÇ. Nese nuk e keni pare shkoni shikojeni nje here se eshte thuajse bosh, por eshte si qyteze…. dhe nuk eshte investim qe eshte llogaritur te çohet dem….

  Jarge me ne fund i the edhe ti disa pallavra a te qivja udhen edhe rracen….. dhe me ne fund ju erdhi dita…… s’keni pare gje akoma realisht, jo siç thote shoku sali… por siç do ta thote koha shume e shkruter qe ju ka mbetur

  1. Ore ty te lumte goja per REC-in.

   Le ta inaugurojme me Saliun & Co.

   E pastaj ne rradhe kronologjike edhe te tjeret.

 5. hahahahaha asgje nuk te shpeton ty dhe kopilin tend Shkerdhenin nga perballja me ligjin o dordolec Vucidoli Edi Rames do i rruash karin ne dt 11 shkurt Ti je leter e djegur dhe ste pjerdh njeri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.