• |
ide | kryesore

Monica Bellucci dhe Tim Burton konfirmojnë romancën e tyre

Paparazzi, SliderMonica Bellucci dhe Tim Burton konfirmuan  thashethemet  se ata po takohen duke u puthur para paparacëve.

Fotot e marra nga Daily Mail tregojnë Burton dhe Bellucci duke ndaluar shëtitjen e tyre të Shën Valentinit në Santa Monica, Kaliforni, për t’u puthur. Çifti gjithashtu eci krah për krah  teksa hynin në një restorant. Edhe pse dyshja janë miq për më shumë se 15 vjet, data thuhet se kanë filluar të takohen pas Festivalit të Filmit Lumière në Lyon, Francë, në tetor 2022. Modelja mori pjesë në festival si e ftuar nderi dhe i dhuroi regjisorit çmimin Lumière për Arritje të Jetës. Gazeta franceze Paris Match raportoi këtë javë se u takuan në vitin 2006 në shkallët e Festivalit të Filmit në Kanë, por “u afruan” në prapaskenat e Lumière.

Burton ka qenë i lidhur me Helena Bonham Carter, nga e cila u nda në vitin 2014 pas 13 vitesh së bashku. Ish-çifti kanë djalin 19-vjeçar Billy dhe vajzën 15-vjeçare Nell.Pas takimit në xhirimet e “Planet of the Apes” në 2001, Burton dhe Carter bashkëpunuan në disa filma së bashku, duke përfshirë; “Charlie and the Chocolate Factory”, “Sweeney Todd: The Demon Berber of Fleet Street” dhe “Alice ne tokën e cudirave.” “Tim dhe Helena kanë jetuar jetë të ndara për më shumë se një vit, dhe që kur u ndanë, të dy kanë pasur të dashur të tjerë”, tha një burim për Page Six pas ndarjes sekrete. Sa i përket Bellucci-t, ajo dhe artisti Nicolas Lefebre u ndanë në vitin 2019. Para kësaj lidhjeje, ajo ishte e martuar me Vincent Cassel nga viti 1999 deri në 2013. Dyshja kanë dy vajza; Deva, 18 dhe Léonie, 12 vjeç./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *