• |
ide | kryesore

“Të parët për azil, shqiptarët largohen masivisht”, Meta thirrje të rinjve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me raportin e Freedom House, ku thuhet se në Shqipëri korrupsioni dhe krimi i organizuar probleme serioze.


Meta tha se Shqipëria renditet ndër vendet e para, duke u ndalur dhe te fenomeni i eksodit të shqiptarëve përmes kërkimit të azilit.


“Shqipëria e fundit për liritë në botë dhe se korrupsioni mbetet në nivelet e larta.

Fredoom House vlerëson se Kosova pësoi një nga përmirësimet më të shquara në nivel global. U bënë më shumë se 10 vite që kryeministër është Edi Rama.

Situata me korrupsioni dhe krimin e organizuar vazhdon të përkeqësohet. janë këto faktorët kryesorë që tregojnë indikatororët që vlerësojnë keqqeverisjes, ku shqiptarët po largohen nga vendi dhe janë të parët në botë edhe Europë për këtë fenomen. Shqipëria është e para në Europë për kërkesat për azil.”, tha Meta.


2 Comments

  1. Edhe ti je nje nga arsyet pse largohen te rinjt. Se te rinjt bejn gjith ato vite shkolle e pastaj shofin qe vendet e punes i zen injorantet e LRI-se apo militentet e partive te tjera. Keshtu qe edhe ti duhet te hapesh krahun se ke krijuar vetem modele te keqija per te rinjt, cop muti njeri.

    1. Largohen se ketu ka vdekur shpresa 90 % e personave nuk besojne se do behet nje dite ndersa 10% jane ata qe presin te nderrohet pushteti dhe te zene nje karrike Ketu ka 32 vjet te njejtet politikane te provuar disa here dhe gjeja me e keqe thone ta marrim dhe njehere qe ta bejme Shqiperine keta jane karta te djegura qe nuk ka me besim askush prandaj kush e ka kuptuar qe me te njejtet aktore eshte i njejti filem vjedhje , korrupsion , padrejtesi prandaj kush e ka kuptuar eshte larguar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *