• |
ide | kryesore

Rama: Fishta i bashkohet “Air Albania”, shkon në 4 flota e avionëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Avioni që mban emrin e shkrimtarit të njohur shqiptar “Gjergj Fishta”, është ulur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit në Tiranë.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri, Edi Rama i cili shkruan gjithashtu se me avionin “Gjergj Fishta”, arrin në 4, numri i avionëve të linjës së fluturimeve ‘Air Albania’. Fishta pason avioniët e mëparshëm të linjës ‘Air Albania’ Lasgushin, Migjenin dhe Naimin.

Ja edhe Fishta zbriti në Tiranë duke e çuar në katër avionë flotën e kompanisë sonë të flamurit”-shkruan Rama.


8 Comments

 1. Rama: Nuk e quajme te mbaruar kete missione.Avioni i peste (Enver Hoxha) eshte duke u diskutuar me shitesit. I takon edhe Ballukes nje avion.

  1. Pirdhni , pirdhni se liroheni.
   Keni qe ne fillim te kesaj nisme per te patur floten tone ajrore qe nuk ju mbyllet halja.
   Ju kujtohet fillimi ? Cfare nuk thate e cfare nuk shate. Cfare nuk shpifet e cfare nuk genjyet.
   Tani qe po behet realitet krijimi i flotes sone ajrore , ju ka mbetur vetem ta lepini tere ate negativitet qe keni nxjerre nga goja gjithe keto vite.

 2. Çfarë tha mbrëmë Këlliçi? Ai theksoi se është i djathtë, madje gati sa s’tha se është gjenetikisht i djathtë, i djathtë në gen, i lindur djathist, por premtimet që u bën qytetarëve të Tiranës janë ekstremisht të majta, të majta deri në utopi. Shumë projekte të tij për përmirësimin e kushteve të jetesës së banorëve të kryeqyqetit do të realizohen falas, pa shpenzime, do të jenë dhuratë prej tij, ose rezultat i aftësive menaxhuese të tij.Bisturia dhe Penicilina

 3. Mes gjithë halleve që na kanë mbuluar, shtimi i një flote të Air Albania është lajm i mirë dhe uroj sa më shumë destinacione nëpër Europe.

  Por urimi im shkon për lehtësimin e udhëtimeve për shqiptarët, gjithmonë me frikën në zemër për përfituesit e “sukseseve” tona, sikurse inceneratoret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *