• |
ide | kryesore

Rama: Betejën për “14 majin” e kemi pa kundërshtarë

Lajme, Të fundit

Kreu i qeverisë, Edi Rama pretendon se fushata e 14 majit është ndryshe nga herët e tjera, pasi sipas tij nuk kanë kundërshtarë konkret por po punojnë që të përmirësojnë situatën në disa qytete.


“Në të gjitha fushatat kjo është një fushatë ndryshe, nuk e ndjej si një betejë si të tjerat me kundërshtarë konkret. Duke e parë nga afër bilancin, kemi bërë gjëra të mira në bashki, qytetet janë të pastra, përjashto Shkodrën. Akoma sot vazhdojnë kazanët mbushen me plehra rrinë me ditë në rrugë. Qytetet è una sot nuk kanë probleme me ujin e pijshëm, sot mbulojmë më shumë sesa mbulohej përpara 90-tës. Në te gjitha qytetet nuk është refreni “do t’ju sjellim ujë”, pjesa më e madhe e ka. Tirana është më e vështira se ka një rritje të madhe të popullsisë. Është shumë e rëndësishme të përmirësojmë bilancin. Nuk është fushatë konfrontuese, kemi preferuar ta mbajmë komunikuese, nuk janë kundërshtarët në sensin e përplasjes. Kemi shumë pak bashki që janë në diskutim”- tha Rama në Wake up


Kryeministri bëri një koment edhe për të gjithë kritikët e këngës që ka zgjedhur për fushatën e zgjedhjeve vendore.

“Nuk është tallava, është kombinim mes hip hop me muzikën tradicionale. E shijoj shumë edhe tallavanë. Tani këta hundëhollët e buzëhollët që kanë problem me tallavanë, ju siguroj që nuk e kanë dëgjuar kurrë Bethoven nga fillimi deri në fund”, tha Rama.11 Comments

  1. Atehere c’pune ke me “non graten ” dhe “zorren qorre ” ????!!!! Ju thafte dora kush perzien miellin

  2. Ka kundërshtare dhe të cilësuar. Janë kandidatë të zgjedhur me primare dhe sigurisht është një gjë më bindëse për ata që duan ndryshimin. Thotë s’ka kundërshtarë sepse ishte mësuar me vasalin Basha dhe tani me Alibashën.

  3. Kur ske kundershtare pse nuk te rri menderja ne nje vend, po ke dale neper shqiperi me tallava e palaçolliqe. Apo ta ndjen qe kete rradhe do te te ikin edhe 180 mije vota, preludi i Parlamentareve te ardhshme, nese do ta mbyllesh kete mandat qeverises qe nuk i dihet…..

  4. Ne se je kaq I sigurt thuaji Kimetes te shpalle mbylljen e votimeve dhe fitoren tende. E mos na derdellis nga mengjezi deri ne darke.

  5. Bota ka me shume budallenj e me pak te zgjuar, ndaj eshte kjo qe shohim.
    Por ne 10 vitet si KM, se ka 25 vite ne pushtet, Rama injektoi edhe idiotesine, me aq sa mundi.

    Gjithsesi, pas kesaj karriere, fushata per 14 majin do te mbetet me e pakuptimta e me qesharakja e politikanit Edi Rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *