• |
ide | kryesore

Zelenskyy do të marrë pjesë personalisht në samitin e G7-ës

Lajme, Planet
Rusia nxjerr në shitje shtëpinë e Zelnskyt në Krime


Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy do të udhëtojë të dielën për në Japoni për të marrë pjesë personalisht në një takim të liderëve të G7. Ai do të udhëtojë në qytetin e njohur si objektivi i parë ushtarak i një arme bërthamore në histori.

Udhëheqësit e G7 pritet të shpallin sanksione të shtrënguara ndaj Rusisë. Ata, po ashtu, do të debatojnë strategjinë për luftën gjatë samitit treditor, i cili fillon sot. Në të marrin pjesë liderë nga Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia, Japonia, Britania e Madhe dhe SHBA.


2 Comments

 1. Fuck european union fuck merkel fuck soros
  Fuck european union fuck merkel fuck soros
  Fuck european union fuck merkel fuck soros
  Fuck european union fuck merkel fuck soros
  Fuck european union fuck merkel fuck soros
  Fuck european union fuck merkel fuck soros
  Fuck european union fuck merkel fuck soros
  Fuck european union fuck merkel fuck soros
  Fuck european union fuck merkel fuck soros

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *