• |
ide | kryesore

Si i bëhet kur zyra e shtetit i’a përplas derën njerëzve në fytyrë? Rama: Rrezik i madh!

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama gjatë turit të tij të falenderimeve për fitoren në zgjedhjet e 14 majit është ndalur ditën e sotme edhe në Gjirokastër.


Ai ka falënderuar për votat në zgjedhjet e 14 majit gjirokastriotët, e madje nuk i ka kursyer batutat dhe bisedart me qytetarët.


Gjatë fjalës së tij, Rama shprehu edhe disa ‘rezerva’. Kryeministri tha se ka ende drejtues që sillen si bajraktarë, dhe se nëse vijohet kështu vota e 14 majit mund të kthehet në goditje të paimagjinueshme.

“Kur mendoj se ne kemi në qytete tona akoma zyra shteti që ua përplasin derën njerëzve në fytyrë, që kemi akoma shërbime që janë larg dinjitozes, që kemi drejtues të shtetit që sillen si bajraktarë në zyrat e shteti, kjo votë më duket një besim i ekzagjeruar i njerëzve që ka brenda një rrezik shumë të madh që nëse nuk e shpërblejmë këtë besim, mund të na kthehet në goditje që askush nuk e imagjinon dot”, tha ai.7 Comments

 1. Do t’i bejme opozite vetes se s’kemi c’te bejme tjeter. Na ka rene barra me mbajt edhe pushtetin edhe opoziten.

  Opozita nuk i hyn ne pune me as dreqit.

 2. Dosja 184 dhe 339 i ka dhen teater edhe mamit tend .

  ( per jorgon pallakrisin )

  Vazhdo llomotit o kar me zile vazhdo

 3. VARJA LESHT DHE RRRUAJA. LESHT KESHTU. BEJ MOS CAJ. BYTH FARE KESHTU E DUAN E MERITOJNE !MJZIKA. MBAROI TANI. FUTI DRU. VIDHI DHE PERBUZI. BILE DHE TI PESHTYSH ATO. PRA POPULLI NUK TE THOTE GJE NA PESHTY DHE NJE HERE DO TE THONE

 4. Se ceshte ki jorgua qe nga pas mba kete timin, e prape fluturo nga suksesi sa qe vendin e do pa opozite. Nga na ka dale e erdhur ky idiot komentues, po me idiotesira hidhet ne komente. Jorgaqis, duhesh te jeshe ndonje bandit i madh kontributues ne zgjedhjet e fundit, te mos themi qe su votua, por i zgjodhi, e vodhi pushteti. Kete o palle e asaj qe je, mbaje ne tru, e ushe sektin e ndyresise qe i sherbe. Kulishe kurvi ini, si lini gje mangut baballareve kriminele qe u kane lene trashegimerine e genit KODOSH.

 5. Futi nje tallava o pleh e mos e rruaj fare per jete popull varikars,i cili shet familjen komplet,per 5 para !!!!
  Shteti keiminal qe ke ndertuar ka vetem nje rrezik,nese ka burra qe te kapin pushken e t’ju shkerrdhejne ropte nga me i vogli deri te ti,o monster e i biri i monstres vrasese !
  I vetmi ne bote qe nuk ka kerkuar falje per babain vrases ky eshte perkundrazi eshte krenar per te !!!
  Popull i leshte,popull zhuls nga mendja e zhuls i teri !!!
  Votohet ky mashtrues e ordiner hajdut ?
  Ku jane VIP-at e varri mos u zente brenda !!!
  Bejeni serish e mos u ankoni kurre per te plehra,edhe pse po u qi ropte ne çdo element te jetes e ne çdo kohe ,popull hajdar !

 6. Mire ja ben ketij populli zhele se dru duan o kryeminister I Shqiperise. Vidhi Vriti dhe Largoi nga Shqiperia te Mbreterosh Ti Dhe vemja jote qe struket ne Surrel thotë:

  Zhele Popull 🤑Sa turp qe jemi popull qe shesim cdo. Gje dhe as nuk zverdhen dhe as nuk skuqen🤑. Duke filluar nga Kryehajdut Kryeminister qe ka Blere Grua te Trafikuar. Te bere gati. Ministresha dhe Ministra qe nuk dine cfare eshte Dinjiteti i poshteron i Ledhaton Ja Ferkon kokat lart dhe Poshte. Pastaj i shet mbasi I Vjel dhe I Shtrydh mire I Fut ne Burg. Pa I bere syri terrrr 😞Pastaj populli Dele qe shitet per nje cent burra dhe gra idiote dhe idiote. Genjehen e genjehen. Vazhdimisht🥲🥲🥲

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *