• |
ide | kryesore

Rama, Kurti dhe Vuçiç në një forum të përbashkët, a do të ketë takim për tensionet në Kosovës?

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama është i pranishëm sot në një takim që po mbahet në Bratislavë të Sllovakisë, ku është duke u diskutuar në lidhje me të ardhmen ekonomike të Ballkanit.


Në këtë forum është i pranishëm dhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti si dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçic.


Mes tyre u tentua që të organizohej një takim nga i dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

Nga Qeveria e Kurtit thanë fillimisht se kryeministri e ka shtyrë pjesëmarrjen, për shkak të zhvillimeve në veri të Kosovës.

Vuçiç, megjithatë, tha se nuk do të shkojë në Bratisllavë, sepse, siç u shpreh, “është më e rëndësishme të jem me popullin tim”.23 Comments

  1. fuga me emrin Titi

   O fuge po dil me emrin tend te artit Jorgo P, duket qe ke marre urdher te permiresosh pelqyeshmerine e rames ne rrjet.
   nuk lahet muti me shurre o fuge

  2. Problemet ne ballkan per faj te prendimit cilido qoft reagimi shqiptareve per cdo gje qe te ndoll nuk eshte faji shqiptar tani e zem filloj lufta mu shkatrrua shpija ekonomija gjithcka kush cdemton humbjen evropa apo amerika pyetja tjeter esht pas luftes kush i shfrytezon minjeren e arit me vler 500 trilion dollareshe gjithashtu dhe pasurit tjera populli duhet ti dij te gjitha dhe mesohet cfar ndoll rreth tije mbasi zhvillimet kan zgjuar te gjith dhe askush se han sapunin per djath shqiptaret as sjan kurban i askujt dhe as mish per top por sido qe te vij puna me hir apo pa hir do fitojn te drejten historike dhe sejcili qe na ka demtuar do cdemtojne sejcili ne kete bot don te drejten hakun dhe spranon padrejtesi ti behet respektojeni te drejten hakun e tjetrit qe te mos humbisni nuk do lejojm pazare te pista ne kurrizin ton jemi ne zemer te evropes e nese ket zemer se mbani ne funksion normal dhe trupi juaj sdo ket me vler po aq sa zemra

  1. fuga me emrin tosi apo kosi 😀

   O fuge po dil me emrin tend te artit Jorgo P, duket qe ke marre urdher te permiresosh pelqyeshmerine e rames ne rrjet.
   nuk lahet muti me shurre o fuge

  1. fuga me emrin ylli apo lyli

   O fuge po dil me emrin tend te artit Jorgo P, duket qe ke marre urdher te permiresosh pelqyeshmerine e rames ne rrjet.
   nuk lahet muti me shurre o fuge

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *