• |
ide | kryesore

Artan Hoxha: “Xhuxhi” di shumë për ata lart. Nëse pendohet mund të bëjmë rotacionin politik

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas urdhër-arrestit nga SPAK për Vangjush Dakon. Ai thotë se e kishte paralajmëruar “xhuxhin”, por ai nuk ë dëgjoi. Hoxha thotë se Dako është “peshk i madh” dhe se di shumë për “ata lart”, e për këtë duhet të mbahet mirë.


“Nëse pendohet, do bej atë që nuk po e bëjmë dot me zgjedhje, rotacionin politik në qeverisjen e vendit…”, shprehet ai.


“Dhe e paralajmerova “Xhuxhin”, por nuk me degjoi… Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla, ishte zyrtari i pari i larte qe u shpall “non grata” nga SHBA, ne shkurt 2019. Por sapo doli denimi me burg per te, u arratis dhe ndodhet ne gjendje te lire ne Itali, ne pritje te ekstradimit qe duket se nuk do te behet kurre…

Pese muaj me vone, ne 30 korrik 2019, Vangjush Dako dhe familja e tij, u shpallen “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit… Me ne fund, pas 5 vitesh, u vendos qe “Xhuxhi” te paraqitet aty ku te pyesin, “emri nenes, emri babes”… Gjithsesi beni kujdes. “Xhuxhi” di shume gjera per ATA larte.

Nuk eshte “peshk i vogel”, prandaj mbajeni mire… Nese pendohet, do bej ate qe nuk po e bejme dot me zgjedhje, rotacionin politik ne qeverisjen e vendit…”, shkruan Hoxha.16 Comments

 1. Po or kokbolja i partise, po!
  Xhuxhi dika shuuuume, Qorri edhe me shume…
  Tigri po…… dint enciklopedine…….
  KETA KANE MARREVESHJE ME RAMEN DHE YURIN DHE MENDOJNE SE I HEDHIN HI SYVE MILETIT KAQ THJESHTE!

  Bashke me ty, o kellire me porosi!

  1. Keta Rama po i pastron. Imagjino Hitlerin shkon ne burg dhe ben vetem dy vjet. Edhe keta kur duhet te benin nga 20 vjet

  1. Bastarde kurvash proletare dakua dhe ky kellira zedhenesi i vrasesve kokepalare.
   Fallxhorja e gjate Po i hudh te gjithe legenat e tije nje nga nje ne burgje…
   Per te shpetuare vrimen e tij te qelbure derisa te mundet…

 2. Dmth me kete llogjik rradhen e ka Toma e pastaj Sala. Prandaj kan gjith kohes dumbabistat qe sulmojn SPAK, po bejn gati alibin kur te arrestohet baba. Ropt ne pidh kush shan nga dumbabistat se del nji dumbabist qe si pun ne jet ka tu pergjigjet komenteve te te tjereve duke i shar e duke then “fugshpum”. Ajo eshte kenaqsia me e madhe ne jet e atij loqes.

 3. O z.Hoxha ti jetoke pertej polit te veriut . Nuk ekziston pendesa ne nje vend pa rregulla e pa drejtesi .
  Nese pendohet ne fraksion sekondi e ha dy lekshin ne rreze te veshit .

   1. Ore të gjithë dinë madje shumë por problemi është që veprojnë sipas ligjeve të mafies.Padroni nuk preket.

    1. Ky Artan legeni qe ben si I zgjuar ,ky vemje qe ka mare me qafe shume hallexhinj nuk na tha ndonje gje per Tom Cubin ,apo nuk I ka dhen ndonje lajme si baxhanak qe e ka?????

 4. Nese pendohet Dako do kete rrotacion politik ne qeverisjen e vendit- thote ky kokebolja.

  Medemek po te tregoje Dako mekatet e Rames do largohet nga pushteti. Ah c’me shkriu

  se qeshuri. Po mekatet e Rames i di i madh e i vogel ne Shqiperi, ne BE e SHBA por ai

  as se rruan fare, po fare ama. Edhe po te vrase cdpo dite me doren e tij live ne mes

  te Sheshit Skenderbej mu aty para “burri me mushk” nga 10 veta nuk do kete rrotacion

  sepse ai ka mbeshtetjen e “pertejoqeanit”. Reforma ne drejtesi per kete pune eshte bere

  o shoku zoti analist, qe te jete mburoje per te fuqishmit, per te kryekorruptuarit, per

  kryetrafikantet per kryekriminelet. Kurse ai qe nuk ka leke te paguaje faturen e dritave

  apo nderron dy tjegulla ne cati, aty ste fal reforma, te con per veshi ne burg nga ku

  rrezikon te mos dalesh i gjalle.

 5. Fytyra epike e vrerosur e Sali Berishës më 8 janar 2022, ndërsa ecte buzë Lanës së bashku me njerëzit e tij nuk ishte e tillë pse nuk e mori fizikisht, por pasi e mori vesh se selinë e PD-së e kanë mbrojtur demokratët e bazës, që e konsoderuan atë seli, të tyren.

  Ato 105 mijë vota që PD mori më 14 maj

 6. Arrestimi i Dakos i hap rrugen dikujt nga krahu tjeter. Me 4 Korrik Ramazon bythqiri deklaroi se pret nje “dhurate” qe besoj eshte shpallja non grata e Likes.Kam pershtypjen qe po pergatitet terreni per arrestimin e tij

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *