• |
ide | kryesore

Rama darkë me Yuri Kim në rezidencën amerikane

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Rama

Pasdite e mbushur me zhvillime të politikës dhe jo vetëm, kjo e martë. Pas arrestimit të ish-kryetarit të Bashkisë së Durrësit, kryeministri Edi Rama ka bërë një reagim të thatë dhe pa ia përmendur emrin.


“Për herë të parë në historinë e popullit tonë po goditen njerëz të lidhur me pushtetin. Kjo nuk është e lehtë. Kjo të bën të ndihesh jo mirë se s’ke si ndihesh mirë kur sheh që dikush që ka qenë përkrah teje, është përkrah avokatit përballë prokurorit apo gjykatësit. Me siguri diçka ka ndodhur” – tha Rama në Berat.


Pas kthimit prej andej, kreu i qeverisë shqiptare mësohet se ndodhet në një darkë me ambasadoren amerikane, Yuri Kim. Darka ka nisur rreth orës 21.00 dhe po mbahet në rezidencën e ambasadës amerikane në Tiranë.

Nuk dihen arsyet e këtij takimi. Kujtojmë se Kim e ka përfunduar mandatin e saj dhe së shpejti pritet të lërë vendin tonë ndërsa Dako është shpallur “non grata” nga DASH. ©LAPSI.al15 Comments

 1. Fytyra epike e vrerosur e Sali Berishës më 8 janar 2022, ndërsa ecte buzë Lanës së bashku me njerëzit e tij nuk ishte e tillë pse nuk e mori fizikisht, por pasi e mori vesh se selinë e PD-së e kanë mbrojtur demokratët e bazës, që e konsoderuan atë seli, të tyren.

  Ato 105 mijë vota që PD mori më 14 maj

 2. Per here te pare ne historine e popullit tone goditen njerez te lidhur me pushtetin- paska

  thene KM. Flet sikur po vjen nga Hena dhe jo si nip i Bllokut ku jo vetem ishte ideuar

  e zbatuar mynzyra 45 vjecare e popullit shqiptar, por edhe ku gelonin intrigat e kurthet

  makbethiane per njeri tjetrin. Bile kane goditur mes radheve te tyre edhe para marrjes

  se pushtetit ku me 12 Mars 1943 vrane Anastas Lulon derjtuesi i Grupit te te Rinjeve

  U eliminuan me radhe gjithe komandantet e brigadave e divizioneve partizane, gjithe

  gjeneralet, u vrane depdete, ministra e anetare te Byrose kriminale politike deri edhe vete

  kryetarin e Keshillit te Ministrave Mehmet Shehu , Dako para tyre eshte sic e therrasin

  nje “xhuxh” . Goditje e tanishme e njerzve te lidhur me pushtetin eshte thjeshte nje loje

  shahu ku jepen ushtaret per te shpetuar mbretin. dako nuk eshte nje “pesh i madh” por nje

  ushtar i vogel i perandorise se madhe te krimit e korrupsionit qe ka ngritur rilindja e KM.

 3. Yuri Kimetja, nje Spiropale amerikane qe me shume punoi si Ministre e kabinetit te Ramazanit sesa si ambasadore e Amelikes se Bidese:)

  Ka shku Xoni i ka thene, mos me mos u merzit qe nxorrem Sajen se ja se e barazuam me futjen e Gjushit per ca dite. Dhe po vazhdove te me cash “paulinin” shume, nje telefonate Alex Sorrosit dhe Kimetja nuk puth me ne administrate por perfundon direkt duke la halet ne McDonald’s.

  1. Takim darke për diskutuar si do t’a shkatërrojnë më tej Shqipërinë.Detyrat që len guvernatorja për të arrestuar ndonjë armik tjetër të brendshëm në koordinim me spakun për t’i treguar popullit që partia, udhëheqësi e drejtësia punojnë për të mirën tuaj!!!

  2. o Turi turi kari, gjiz ha ti o bythqim lulishte qe nuk mer vesh ca bohet. Ha fara si kanarine o bythqir se per aq jeton ti o komunist i rilindur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *