• |
ide | kryesore

Zbulohet plantacioni i märijuanës në Spanjë, arrestohen tre të rinj shqiptarë

Lajme, Të fundit

Autoritetet spanjolle kanë çmontuar një plantacion marijuanë. Mësohet se janë arrestuar tre rinj shqiptarë. Bimët kultivoheshin brenda një ndërtese industriale në Crarer s’Alemanya. Të arrestuarit janë të moshave 20 dhe 24 vjeç. Sipas mediave të huaja, shqiptarët ishin mbyllur brenda në ndërtesë në mënyrë që të mos tërhiqnin vëmendjen e fqinjëve.


Gjatë operacionit policor u gjetën dhe sekuestruan 4000 bimë marijuanë. Ato vlerësohen rreth 200 mijë euro. Sakaq u zbulua një tunel për të fshehur sasitë e drogës në raste emergjente dhe kishin krijuar një përrua rreth 80 metër i gjatë.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *