• |
ide | kryesore

Emily Blunt: Isha e frikësuar nga Meryl Streep në The Devil Wears Prada

-Instant, Paparazzi, Slider


Frika e Emily Blunt në ekran nga personazhi i Meryl Streep në The Devil Wears Prada erdhi nga një vend shumë real, zbuloi aktorja.

Në episodin më të ri të serisë së Variety’s Actors on Actors, Blunt i tha Brian Cox-it se Streep, e cila luajti redaktoren e revistës së modës së madhe Miranda Priestly në filmin ikonik të 2006, ishte “pak e tmerrshme” në xhirime. “Ajo është e mahnitshme dhe ishte paksa e tmerrshme në atë film,” tha Blunt për fituesen tre herë të Oskarit. “Por kjo e bëri atë kaq të mjerë, duke luajtur Mirandën.”

Vetë Meryl  i tha EW ndërsa ishte “e mjerë” në trailerin e saj, ajo mund të dëgjonte pjesën tjetër të kastit të filmit – i cili përfshinte Blunt, Anne Hathaway dhe Stanley Tucci – “të qeshnin”. “Isha shumë në depresion!” Streep vazhdoi. “Unë thashë, ‘Epo, është çmimi që ju paguani për të qenë shefe!’

Në bisedën e tij me Blunt, Cox, i cili luante Logan Roy-n   në Succession të HBO, ndau admirimin e tij për The Devil Wears Prada – dhe Streep. Cox tha se ai “e donte” filmin, për të cilin Emily tha se shënoi “një ndryshim të jashtëzakonshëm brenda natës” në jetën e saj. “Dhe të punoje me një nga aktoret më të mëdha të ekranit të të gjitha kohërave, të kam shumë zili”, vazhdoi aktori , duke shtuar se një nga ambiciet e tij para se  është të punojë me Streep. “E takova një herë dhe i thashë: “Nuk të kam pëlqyer kurrë”, tha aktori i Succession. “Dhe ajo shkoi, “Çfarë?” Unë i thashë, “Nuk të kam pëlqyer kurrë sepse isha xheloz”. Si mund të jetë dikush kaq i mirë?”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *