• |
ide | kryesore

Majko: Më vjen keq kur shoh vetëm socialistë në burg

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Majko: Më vjen keq kur shoh vetëm socialistë në burg

Deputeti Pandeli Majko nga foltorja e Kuvendit se mazhoranca e ka “provuar në kurrizin e saj shkopin e drejtësisë së re”. Ai u shpreh se ndihet keq që deri më tani janë vënë para drejtësisë vetëm zyrtarë të majtë.


“Mos prisni që t’u them që ndihem mirë kur shoh përfaqësues të politikës së majtë në burg. E vërteta është që ndihem keq. Por më keq ndihem kur përballem me pyetjen se mos vallë në këtë vend vetëm të majtët e shkelin ligjin?”, tha Majko.Sakaq, Majko kërkoi nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë që të mos u kthehet traditave të ish-Këshillit të Lartë të Drejtësisë dhe që marrëdhënia me Prokurorin e Përgjithshëm të mos jetë si ajo e një ‘çifti të divorcuar’. Ndërsa, sa i përket punës së SPAK, Majko tha se mbështet hetimin e nisur brenda strukturës së Posaçme për nxjerrjen e sekretit hetimor.12 Comments

  1. Po cfar te bejn o majko ti fusin kot te majtet kan ber se nuk besoj se ju vjen keq per te djathtet po te kishin ber do ti plasnit brenda deri te kusheriri 10 po ty shyqyr je mir nga nofulla

 1. Te qenka rregullu’ dhemballa ty o gaztor?
  Te paska rras’ Safeti k@rin ne fyt m’duket…..

  1. Ore këta janë budallenj.Dhe ky Majko s’është më pak.Ore në burg shkon ai që ka bërë zullume dhe vjedhje.Se jeni ju hajdutë e makutër ç’faj kanë të djathtët.Ore ata s’kanë gjë se po të kishin s’i linit ju pa i futur brenda.Se kuptoj pse duan të justifikojnë me goditje majtas ku atje është qelbur çdo gjë.

 2. Në fakt janë qytetarët ata që dëmtohen kur u vini në krye ca Safet e ca hajdutë , ndaj jo keqardhje zoti Majko, por “ndjesë ” duhet prisnin nga ju..

  1. Majko beni nje analiz te thell dhe kerkojuni falje shqiptarve lista juaj ska fund eshte e gjat mos na thuaj qe i kan fut kot majko mos bej si marsjan nuk te vrasin syrin e veshin keto qe shikon e degjon

 3. Tu futen shoket ne burg, Ske faj. Goditen njeher gjerat e fresketa. Pastaj mos u merzit shum se per shperdorim detyrash po I denojn. Nga nje ose dy vjet dhe dalin prap te pasur.

 4. Po ky eshte budalla apo ben vete! Ka 12 vite qe kane te gjithe pushtetet, legjislativ, gjyqesor, ekzekutiv, mediatik. Levizin te gjithe paret dhe pretendon te denojne opoziten.. Shqipetaret kane zgjedhur gjithmone kasape dhe hajdute ne krye por tani po kuptohet qe kane zgjedhur dhe idiote te trashe!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *