• |
ide | kryesore

Nelly shet një pjesë të katalogut të tij muzikor

Paparazzi, SliderNelly ka siguruar së fundmi një marrëveshje prej 50 milionë dollarësh për 50 për qind të katalogut të tij muzikor.

Reperi ka bashkëpunuar me HarbourView Equity Partners në një marrëveshje që përfshin blerjen e “aseteve të përzgjedhura të regjistruara” nga diskografia e fituesit të GRAMMY si këngët e tij më ikonike, “Ride Wit Me”, “Dilemma” me Kelly. Rowland dhe hiti “Hot in Herre”.

Lajmi i mirë nuk ndalet me kaq për reperin. Fansat do të jenë të lumtur të mësojnë se ai po shkon në studio për të regjistruar albumin e tij të ri të titulluar Heartland 2. Paraardhësi i albumit, Heartland, ishte albumi i parë i plotë i Nelly-t. Ndërkohë, pas ndezjes së thashethemeve për romancë muajin e kaluar, duket se reperi dhe Ashanti po bëjnë një risi në lidhjen e tyre romantike! Kur dyshja u pa kohët e fundit duke kaluar kohë së bashku në Las Vegas, një burim i tha ET, “Nelly dhe Ashanti janë kthyer së bashku dhe të dy janë shumë të lumtur”.

Nelly dhe Ashanti u panë të kapur për dore teksa ecnin nëpër Arena T-Mobile në fund të prillit gjatë ndeshjes Gervonta Davis kundër Ryan Garcia. Në një video tjetër të postuar në rrjetet sociale, dyshja ufotografua duke performuar hitin e tyre “Body on Me”, gjatë një festë në pishinë./Lapsi.al

 

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *