• |
ide | kryesore

Lehtësimi i akuzave për Rrajat, kushërinjtë e dhunuar kundër aktit mjeko-ligjor

Arkiva, Lajme, Të funditNë një kohë kur Prokuroria zbuti akuzat për Rrajat, kushërinjtë Bilbil e Jashar Maja e kundërshtojnë aktin mjeko-ligjor. Këta të fundit ranë pre e dhunës barbare të Rrajave.

Gazetarja Kloriana Lala raporton për BalkanWeb se ata do të bëjnë kallëzim kundër eksperteve që kanë bërë aktin mjeko ligjor.

Sakaq, duke marrë shkas nga vijimi i kësaj çështje, duket se çështja ndaj Rrajave do të shkojë drejt pushimit4 Comments

  1. Ke te akuzosh me par ne ket vend te krimbur, mjekun ligjor, prokurorin, politikanin gazetarin. Vari lesht. Tërmeti 8 Ballsh e zgjidh

  2. Mjeku ligjor ka rol kryesor në një ngjarje kriminale dhe është kyçi për drejtësi.Por nuk duhet me asnjë mënyrë që të jetë vetëm ai i zgjedhur nga prokuroria. Duhet me pa tjetër që të dëmtuari që të kishin në skuadrën mbrojtëse një mjek ligjor me liçencë për ushtrim të detyrës si profesionist i lirë.Kjo është praktikë në të gjithë botën.Dhe hyn në veprim që në momentet e para sëbashku me avokatin.Dhe këtu me Shqipëri me një shtet të kriminalizuar ku çdo gjë bëhet nën trysni e terror dhe ku çdo gjë blihet duke deformuar realitetin është një domosdoshmëri.

  3. qeveri qe perkrah e perkrahet nga vagabondat , hajdutet , injorantet e kuckat . qeveria me prokororat servila e te kapun fut ne vlla vrasje shqiptaret .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *