• |
ide | kryesore

Sia flet për periudhën e vështirë pas divorcit

PaparazziSia gjeti frymëzim nga momentet e saj më të errëta për të krijuar muzikë të re.

Këngëtarja australiane zbuloi në një intervistë të fundit me Zane Lowe në Apple Music 1 se ajo kaloi një periudhë depresioni pas divorcit nga Erik Anders Lang.

“Epo, në fakt, e vërteta është se kam shkruar herë pas here një këngë  për gjashtë, shtatë vitet e fundit,” tha kantautorja ndërsa diskutonte për albumin e saj të ardhshëm Reasonable Woman.

“Unë u divorcova dhe ishte një kohë kaq e errët saqë isha në shtrat për tre vjet, me të vërtetë, me të vërtetë në depresion të rëndë. Dhe kështu nuk mund të bëja asgjë për atë periudhë kohore.” shtoi ajo.

Reasonable Woman do të shënojë publikimin e parë të albumit të fitueses së Grammy që nga albumi This Is Acting i vitit 2016. Ndërsa albumi pritet të publikohet në pranverën e vitit 2024, këngëtarja hoqi një këngë nga albumi i titulluar “Gimme Love” të mërkurën.

Për sa i përket mënyrës se si ajo ka qenë në gjendje të qëndrojë e sigurt gjatë performancës, ajo shpjegoi se veshja e parukës së saj bionde e ka ndihmuar të krijojë një “flluskë të vogël” për veten.

“Kur u bëra esëll vendosa parukën  dhe isha  sikur, “Është sikur jam në një flluskë të vogël me veten”. Por tani që e di se kjo është ajo që po ndodh, mendoj se ndoshta një ditë do të bëj një shfaqje me fytyrën time përsëri dhe do të argëtohem pak duke folur me audiencën.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *