• |
ide | kryesore

Arrestohen 45 shpërndarës droge në Itali, mes tyre edhe 31 gra e burra shqiptarë

Arkiva, Lajme, Të fundit
Goditen shpërndarësit e drogës në Itali, mes 45 të arrestuarve, 31 gra e burra shqiptarë

Një operacion i madh i policisë italiane në zonat Alba dhe Bra ka çuar në arrestimin e 45 personave që merreshin me shpërndarjen e drogërave të forta, mes tyre edhe dhjetra shqiptarë.


Hetuesit italianë thonë se përmes klientëve mundën të bien në gjurmët e shpërndarësve të drogës, duke identifikuar edhe bazat e tyre.


Policia thotë se mes 45 të arrestuarve, 14 janë shtetas italianë dhe 31 janë shtetas shqiptarë. 16 persona të tjerë janë ende në kërkim pasi operacioni është duke vijuar, raporton Voxnews.al.

Gjatë kontrolleve janë sekuestruar:

Pistoletë gjysmë automatike

6 fishekë të tjerë

Një banesë e përshtatur për kultivim kanabisi

Materiale për peshimin dhe paketimin e drogës

Disa nga shqiptarët e arrestuar gjatë mega-operacionit:

Serxho Avdulla, datëlindja 08.28.1999

Florjan Perlika, i njohur si “Marco”, datëlindja 07.13.1994

Mevlut Shkalla, datëlindja 06.05.1997

Mateo Ceka, datëlindja 29 gusht 2003

Alfred Gjohilani, datëlindja 10.01.1983

Albert Hashimi (Albert Gjonaj), datëlindja 08.30.1985

Emanuel Lleshi, datëlindja 03.05.1992

Angjelin Lokani, datëlindja 06.07.1987

Lorenc Dogs(i), datëlindja 07.11.2003

Renato Shkoza, datëlindja 16 gusht 1995

Klaudio Topalli, datëlindja 02.09.2003

Zef Gjoni, datëlindja 03.22.1982

Irena Gjoni, datëlindja 02.01.1990

Eliona Lokani, datëlindja 08.25.1997

Mirela Lufi, datëlindja 5.08.19861 Comment

  1. Policia italiane arestoi 45 shperndares droge,mes tyre edhe 31 shqiptare?! A nuk duhet thene mes tyre edhe disa italiane kur shumice jane shqiptaret? Bravo artikullshkruesi,e ke bere shkollen naten me duket

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *