• |
ide | kryesore

Kërkoi lirim nga burgu, Gjykata e Lartë lë në qeli ish-kryebashkiakun Lefter Alla

Lajme, Të funditGjykata e Lartë ka vendosur mospranim të rekursit për ndryshim të masës së sigurisë për ish-kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla.

Alla është  ra në pranga më 15 mars 2023 bashkë me 12 persona të tjerë, 7 prej tyre ish zyrtarë të bashkisë, për shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre. Bëhet fjalë për tenderin për reabilitimin e rrjetit të ujësjellësit në një nga lagjet në Bulqizë.

Alla u arrestua për abuzim me një tender me vlerë mbi 2.8 milionë euro, me akuzën e “shkeljes së barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike” dhe “Shpërdorimi i detyrës”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *