• |
ide | kryesore

Dënohet me 5 vite e 8 muaj burg Lefter Koka, Alqi Bllako i pafajshëm

Arkiva, Lajme, Të funditIsh-ministri i Mjedisit Lefter Koka është dënuar me 5.8 vite burg për akuzat lidhur me aferën e inceneratorin e Elbasanit. Ndërkohë është shpallur i pafajshëm dhe është liruar nga akuzat, ish deputeti i PS, Alqi Bllako, por vijon të mbetet në burg për shkak të akuzave që ka për aferën e inceneratorit të Fierit.

Denimet

Lefter Koka 8.6 me gjykim te shkurtuar, 5 vite e 8 muaj burg

Klodian Zoto 10 vite burg, gjykim i shkurtuar   6 vite e 8 muaj burg

Mirel Mertiti 10 me vite, gjykim i shkurtuar     6 vite e 8 muaj burg

Stela Gugallja 7 vite, gjykim i shkurtuar         4 vite e 8 muaj burg

Alqi Bllako shpallet i pafajshëm

Pellumb Abeshi 4 vjet, gjykim i shkurtuar       2 vite e 8 muaj burg

Bardhyl Cabiri 2 vjet burg

Jonida Zeqo 4 vjet, gjykim i shkurtuar   2 vite dhe 8 muaj burg

Serafin Papa 1 vit dhe 4 muaj burg8 Comments

 1. Vetem kaq!??????,, Po per sekuestrimin e pasurive nuk do behet ndonje gje? Populli nuk do tia dij sa do denohen keta grabitesa,po do te dij sa para ju sekuestruan qe ti kthehen popullit!

 2. Nje barcolete nga koha e Enverit per komentuesin Edvin mavia:
  Nje drejtor ndermarrje thirri ne zyre nje punetor te padisiplinuar, qe i bente naze punes dhe
  filloi ti bertase dhe ta ofendoje, ndersa punetori kishte ule koken dhe i thoshte dakort shoku
  drejtor, si urdheron shoku drejtor. Por drejtori erdh duke u nevrikosur dhe i tha ta pres diten
  e punes. Atehere punetori ngriti kryet, shikoi drejtorin ne sy me guxim dhe i tha : drejtor mos
  ha mut.
  Edhe kjo puna e ketyre ministrave qe hyjne ne burg per korrupsion, ata jane dakort te bejne
  ndonje vjet burg me kusht qe mos tu preket pasuria e vene nga korrupsioni, por po tu konfiskohet
  pasuria ata do ti thone atij “ma nalt” mos ha mut, dhe do te fillojne te bilbilosin gjera qe atij
  “ma nalt” do tia heqin karriken nga by… a

 3. Me pak sjellje te mira dhe autokritike, me propozim nga bashkite respektive se keta mund ta konvertojne burgun me pune “korrketonjese” ne komunitet, me mire ti lene te lire e ti shpallin te pafajshem. Sigurisht me kushtin qe te jene kandidate potenciale per deputet te rilindjes, ose ministra qeverie te gjithe, perjashto Terin qe duhet te vazhdoje te jete minister ……
  Investohet, SPAK, BKH, Gjykata e Posacme Shkalla e Pare dhe Apeli i Posacem per 6-7 vite burg. Me kaq vite burg keta duket sikur kane vjedh nga nje biciklete, se per kaq i ka denu gjykata hajdutet e bicikletave dhe celulareve. Dmth keta skane bere asgje, thejsht kane pasur sjellje jo te hijshme……. Si nuk bje nje mortje e ti marri te gjithe keta funderrina qe tallin bythen me kete popull

  Kjo nuk eshte drejtesi, kjo eshte derexhe ku e kane çuar kete vend…….
  Gamori nonen……

 4. Cdo denim i politikaneve apo te tjereve qe jan te korruptuar eshte nje fitore per SPAK dhe per shqiptaret.

 5. Jam dakort me komentuesit me siper, ketyre u dhemb vetem te pasuria keshtu qe po nuk u sekuestruan pasurit, vari karin, burgu per burrat eshte. Puna eshte te pasuria se aty u dhemb vertet.

 6. Kam mendimin që spak ka marë udhëzime nga Amerika të ndjekë dhe paranë dhe po e bën me ish zëvendës kryeministrin dhe do t’a bëjë me ish ministrin e brendshëm.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *