• |
ide | kryesore

Elon Musk, arsyeja e pjesëmarrjes së Heard në “Aquaman 2”

Paparazzi


Amber Heard thuhet se mori pjesë në “Aquaman 2” sepse i dashuri i saj i atëhershëm, Elon Musk, dyshohet se i dërgoi një letër të ashpër Warner Bros përmes ekipit të tij ligjor.

Variety raportoi se ish-gruaja e Johnny Depp rrezikohej të largohej nga pjesa e dytë e filmit superhero pas tensioneve të përfolura me Jason Momoa dhe regjisorin James Wan.

Megjithatë, Musk thuhet se siguroi rolin e Heard si  Mera. Një burim me njohuri për betejën në prapaskenë i tha gazetës se gjigandi i teknologjisë kërkoi që një nga avokatët e tij t’i dërgonte një “letër  Warner Bros. duke kërcënuar se do “i digjte shtëpinë” nëse e dashura e tij e atëhershme pushohej nga puna.  Shënimi agresiv dyshohet se funksionoi sepse, sipas Variety, Warner Bros. “u dorëzua” dhe studioja e filmit në fund “eci përpara” me Heard.

Çështjet e Heard me kolegët e saj “Aquaman” u bënë temë diskutimi gjatë gjyqit të saj shumë të publikuar për shpifje me Depp në 2022. Aktorja e “In the Fire” pretendoi gjatë dëshmisë së saj në atë kohë se drejtuesit nuk donin ta “përfshinin” në vazhdim për shkak të situatës së saj me ish-bashkëshortin e saj të famshëm.

“Më dhanë një skenar dhe më pas më dhanë versione të reja të skenarit që kishin hequr  disa ngaskenat e mia,” pohoi ajo në sallën e gjyqit në Fairfax, Va..

Megjithatë, kur, Walter Hamada mori qëndrimin, ai kundërshtoi rrëfimin e saj , duke këmbëngulur se roli i saj i zvogëluar nuk kishte të bënte me Depp, 60 vjeç. Producenti i filmit në vend të kësaj fajësoi mungesën e pretenduar të kimisë së Heard me Momoa./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *