• |
ide | kryesore

Reklama e Marc Jacobs tërheq vëmendjen e të gjithëve (VIDEO)

Paparazzi, Slider
Reklama


Nëse moda është një formë arti, fushatat mund të jenë gjithashtu një shprehje unike artistike për të paraqitur një produkt të ri. Kështu na mëson Marc Jacobs, i cili pak ditë më parë publikoi në rrjetet e tij sociale prezantimin e modelit të ri XL Slack Bag. Një video e shkurtër e një modeli që zbret nga shkallët duke u rrrotulluar e veshur me çantën e re. Videoja, e drejtuar dhe e filmuar nga Yulya Shadrinsky, argëtoi disa fansa të cilët njohën origjinalitetin e idesë, duke komentuar “Marketim brilant” dhe duke nënvizuar se si pavarësisht “fluturimit” të modeles, çanta mbetet gjithmonë në fokus të klipit.

Megjithatë, spektatorë të tjerë duket se nuk e kanë vlerësuar idenë, siç mund të lexohet nën postimin në Instagram: «Kini pak respekt për modelet… Ndoshta atij iu desh të kalonte disa castings dhe montime për të punuar me ju. Duke ëndërruar për këtë moment. Është e qartë se ai nuk do ta kishte refuzuar një kërkesë të tillë, duke mos u kujdesur për mundësinë e lëndimit vetëm për faktin se ishte në një nga postimet tuaja”, komentoi një përdorues i revoltuar. Pavarësisht nëse ideja u vlerësua apo jo, video sigurisht që nuk kaloi pa u vënë re, duke u bërë shpejt virale në rrjetet sociale dhe duke tërhequr jo pak vëmendjen ndaj produktit të ri. Aksesori, i frymëzuar nga siluetat e tepërta të sfilatës së vjeshtës 2022, ka një dizajn të ri të modernizuar, të dizajnuar për çdo ditë, duke treguar qartë se është edhe rezistent ndaj lëndimeve të vogla.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *