• |
ide | kryesore

Publikohet traileri i Squid Game: The Challenge

Paparazzi, SliderTë hënën, Netflix debutoi trailerin për serialin e tij të ardhshëm, Squid Game: The Challenge.

Shfaqja bazohet në thrillerin popullor në gjuhën koreane dhe fitues të çmimit Emmy. Ai do të shohë njerëz të vërtetë që konkurrojnë për një çmim në para në atë që platforma e transmetimit pretendon të jetë “seriali më i madh i konkurrencës së realitetit ndonjëherë”.

Traileri tregon grupin masiv të 456 konkurrentëve që hyjnë në një hapësirë sfide të krijuar për t’u dukur njësoj si shfaqja, me shtretërit e lartë marinari, rojet e maskuar. Gjithashtu jep një vështrim të garuesve që konkurrojnë në të njëjtat sfida me të cilat përballen personazhet e Squid Game.

Versioni realitet i Squid Game, vjen përpara sezonit të dytë të shtyrë, të shumëpritur të serialit ku disa njerëz hyjnë në një konkurs të fshehtë, ku ata ose mund të fitojnë një çmim masiv në para ose të humbasin jetën.

Në qendër të tij është një baba i divorcuar dhe lojtar i fatit, Seong Gi-hun (luajtur nga Lee Jung-jae, i cili papritur i tejkalon dhe i kalon konkurrentët e tjerë derisa arrin deri në fund dhe zbulon se ka shumë më tepër sesa lojërat. Në sezonin parë luajti gjithashtu Park Hae-soo si Cho Sang-woo, Wi Ha-joon si Hwang Jun-ho, Jung Ho-yeon si Kang Sae-byeok, O Yeong-su si Oh Il-nam, Heo Sung-tae si Jang Deok-su, Anupam Tripathi si Ali Abdul dhe Kim Joo-ryoung si Han Mi-nyeo./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *