• |
ide | kryesore

Publikohet traileri i Avatar: The Last Airbender

Paparazzi, SliderSë fundmi është publikuar traileri i vazhdimit të Avatar.

Bazuar në serinë e animuar të Nickelodeon me të njëjtin emër, Avatar: The Last Airbender tregon historinë e Aang (Gordon Cormier),  që rizgjohet për të shpëtuar botën nga Kombi i Zjarrit — i udhëhequr nga Zoti i Zjarrit Ozai (Daniel Dae Kim) — dhe zë vendin e tij të merituar si Avatari i ardhshëm.

“Koha është një gjë qesharake”, paralajmëron një zë në trailer-in, të publikuar nga Netflix të enjten. “E kaluara, e ardhmja, të gjitha ngatërrohen. Ka vetëm një mënyrë për të ecur përpara: Kujto gjithmonë se kush je.”

Teaser-i për serialin e ardhshëm — i shkruar dhe i prodhuar nga drejtuesi i shfaqjes Albert Kim — gjithashtu u jep fansave një vështrim të parë live-action të Sokka (Ian Ousley), Katara (Kiawentiio), Princi i Kurorës Zuko (Dallas Liu), Uncle Iroh ( Paul Sun-Hyung Lee), Princesha Azula (Elizabeth Yu) dhe Komandanti Zhao (Ken Leung) — si dhe shoqëruesit e adhurueshëm të kafshëve të Aang, Appa dhe Momo!

Denny Directo i ET foli me kastin e Avatarit në eventin e fansave të Netflix në Tudum, ku ata pranuan se kishte shumë presion për të përmbushur pritjet e fansave për serialin.

“Padyshim që ka pasur shumë presion. Ka qenë vërtet e frikshme, por ne kemi mbështetur njëri-tjetrin.” “Ata janë si familja ime,” pranoi Cormier. “Dallas, ai është vëllai im i madh.”

“Kam ndier kryesisht emocione,” tha Kiaventiio. “Dua të them, unë e kam parë këtë personazh gjatë gjithë jetës sime… Kështu që isha shumë e emocionuar kur zbulova se do të luaja këtë personazh të dashur.”

Avatar: The Last Airbender  do jepet premierë më 22 shkurt 2024 në Netflix./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *