• |
ide | kryesore

Emma Stone nderohet me Desert Palm Achievement Award

Paparazzi, SliderEmma Stone do të marrë çmimin Desert Palm Achievement Award, Actor, gjatë ceremonisë së Çmimeve të Filmit në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit Palm Springs më 4 janar 2024.

Stone po nderohet për rolin e saj në komedinë e ardhshme të Yorgos Lanthimos, Poor Things, në të cilën ajo luan Bella, një grua e re e rikthyer në jetë nga një shkencëtar i çuditshëm.

“Emma Stone vazhdon të ushtrojë ndikim si një nga aktoret më të rëndësishme të kësaj gjenerate, interpretimet e së cilës janë gjithmonë të jashtëzakonshme pavarësisht nga roli,” tha kryetari i festivalit, Nachhattar Singh Chandi. “Nuk ka njeri më të përshtatshëm për këtë rol dhe është nderi ynë që t’ia dhurojmë Emma Stone çmimin Desert Palm Achievement Award”.

Aktorja u nderua më parë në festival në vitin 2016, duke fituar çmimin Vanguard së bashku me aktorin Ryan Gosling dhe regjisorin Damien Chazelle për La La Land — ajo mori gjithashtu çmimin Oscar për aktoren më të mirë për rolin e saj në film muzikor.  Këtë vit, çmimi Vanguard do t’i jepet Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio dhe Lily Gladstone për Killers of the Flower Moon.

Fituesit e kaluar të çmimit Desert Palm Achievement Award përfshijnë marrësen e vitit të kaluar, Cate Blanchett — e cila vazhdoi të marrë një nominim për Oscar për aktoren më të mirë për Tár — së bashku me Halle Berry, Sandra Bullock, Jessica Chastain, Olivia Colman, Marion Cotillard. , Viola Davis, Julianne Moore, Natalie Portman, Charlize Theron dhe Renée Zellweger.

Çmimet Ndërkombëtare të Filmit Palm Springs do të zhvillohen më 4 janar 2024 në Palm Springs Convention Center, me festivalin — i sponsorizuar nga Entertainment Tonight dhe IHG Hotels & Resorts — që do të zgjasë deri më 15 janar./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *