• |
ide | kryesore

Lana Del Rey konfirmon ndarjen nga muzikanti

Paparazzi, SliderLana Del Rey ka zbuluar se është sërish beqare – vetëm disa muaj pasi doli në dritë fejesa e saj me menaxherin e muzikës dhe muzikantin Evan Winiker.

Në kopertinën e dhjetorit për Harper’s Bazaar, krijuesja e hitit “Ride” tha se një nga ish-të e saj kishte një problem  që shkaktoi prishjen e marrëdhënies së tyre.

Në mënyrë të veçantë, Del Rey tha se thjeshtësia e shtëpisë së saj u bë një ndër shkaqet e ndarjes. “Ne patëm disa grindje për këtë shtëpi”, tha këngëtarja e “Candy Necklace”.

Del Rey, emri i vërtetë i së cilës është Elizabeth Woolridge Grant, tha sei dashuri i saj i fundit “nuk e pëlqente shtëpinë e saj.

“Nuk do të përmend emra dhe çfarëdo qoftë, por ai me të vërtetë më tronditi mua.. Ky ishte në fakt fundi i lidhjes.”

Këngëtarja “Fishtail” ndezi thashethemet për fejesë në mars, pasi ajo u pa e veshur me një unazë të madhe diamanti në eventin Billboard Women in Music.

Para romancës së saj me Winiker, këngëtarja, albumi i fundit i së cilës “Did You Know That There’s a Tunnel Under Ocean Blvd” u publikua në mars, ishte e lidhur në mënyrë romantike me muzikantin Jack Donaghue.

Del Rey u përfol se ishte në lidhje me frontmenin e Salem për disa muaj në fillim të vitit 2022, megjithëse afati i saktë kohor i marrëdhënies së tyre mbetet i paqartë.

Para kësaj, ajo ishte në një lidhje me këngëtarin, Clayton Johnson, pasi u takuan në një aplikacion takimesh në vitin 2020./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *