• |
ide | kryesore

Video/ Çmenduri në Perù-Venezuelë: policia rreh me shkopa gome lojtarët miq

-Instant, Sport, Video
policiaGjatë natës në Estadio Nacional në Lima u zhvillua ndeshja mes Perusë dhe Venezuelës, e vlefshme për javën e gjashtë të kualifikueseve të Amerikës së Jugut për Botërorin 2026. Rezultati i fushës ishte 1-1, me golat e Yotun për vendasit dhe Savarino për miqtë. E megjithatë, ndeshja u la në hije nga ajo që ndodhi pas fishkëllimës së fundit, kur policia peruane sulmoi në mënyrë të papritur lojtarët e Venezuelës.

LOJTARËT E VENEZUELËS RRIHEN NGA POLICIA

Ajo që ndodhi në mbrëmjen italiane në fund të ndeshjes mes Perusë dhe Venezuelës ishte e çmendur dhe padyshim e pamundur. Pas fishkëllimës së fundit, lojtarët venezuelanë shkuan në seksionin ku ishin tifozët e tyre për t’i duartrokitur, falënderuar për mbështetjen dhe për t’u dhënë disa fanella. Megjithatë, papritmas, policia peruane mbërriti me mjete anti-rebelim dhe formoi një kordon për të parandaluar lojtarët të festonin në kontakt të ngushtë me njerëzit e tyre.

Lexo më tej: Video/ Brazil-Argjentinë kthehet në arenë luftimesh, çmenduri në tribuna: përplasje me policinë, gjak e dhunë

Ishte e pashmangshme që gjakrat të nxeheshin menjëherë. Fillimisht fluturuan fjalë të forta, më pas disa shtytje të tepërta, pastaj një polic madje ndërmori veprime duke goditur lojtarët e Venezuelës me shkop gome. Një episod shumë i keq që shkon paralelisht me atë që ndodhi në Brazil gjatë ndeshjes mes Selecaos dhe Argjentinës.

VIDEOLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *