• |
ide | kryesore

Çfarë na tregon dosja e Ilir Beqajt?

1, 2, Arkiva, Ide
andi bushatiPërplasja midis SPAK-ut dhe gjykatës së posatshme lidhur me mënyrën se si duhet trajtuar dosja e ish ministrit, Ilir Beqaj, ka ngritur edhe njëherë pikpyetje për profesionalizmin dhe pavarësinë e drejtësisë sonë të re. Ata që janë kritikë shohin këtu një proces me regji nga lart. Ata akuzojnë SPAK-un se ndoqi, për ish ministrin, udhëzimin e Ramës, se kumbllat dhe dardhat i hanë, ata poshtë, pas shpinës së shefit.

Këtë bindje e mbështesin në faktin se, në akt padinë e prokurorëve ish ministri përshkruhet si një personazh naiv, faji i vetëm i të cilit, qenkësh se nuk parandaloi dot konfliktin e interesit mes vartësve të tij dhe koncesionarit të sterilizimit. Apo se nuk parashikoi dot rritjet e kostove në favor të të dytit. Për të përforcuar këtë hipotezë, akuzatorët, i referohen aktgjykimit për masën e heqjes së lirisë, që dha gjykatësi Erion Bani. Në vendimin e tij, gjykatësi i osatçmëm, arsyetoi se Beqaj meritonte arrest me burg. Ai e mbështeti këtë në faktin se ish ministri ka patur një rol prej organizatori, dhe jo naivi që ia fusin vartësat në koncesionin e sterilizimit. Ai shprehu bindjen se Beqaj ka shkelur ligjin në negocimin e kontratës me kompaninë private, për të lënë të hapur rritjen e çmimit ndër vite dhe për ta ndihmuar atë me burime të tjera parash publike të pa përcaktuara më parë.

LEXO ME TEJ:

BIRN: Gjykata rrëzon SPAK/ Ja pse Beqaj është për burg

Pra, sipas skeptikëve, mjafton ky arsyetim për të dëshmuar se SPAK-u është i kapur dhe i shërbën interesave të partisë në pushtet.

Por, pikërisht këtë konflikt, mes prokurorisë dhe Gjykatës së Posaçme, ata që mbrojnë reformën në drejtësi, e shohin si provë që vërteton të kundërtën. Sipas tyre, vetë fakti që mes dy instititucioneve ka mosmarrëveshje dhe këndvështrime të ndryshme, rrëzon tezën e një procesi të dirigjuar me dorë të hekurt nga lart. Kështu liria për të interpretuar faktet serviret si një shenjë pavarësie.  

Në realitet, e vërteta është disi më e ndryshme nga këto pozicione të skajshme. Por për të shkuar drejt saj duhen njohur fakte dhe detaje më të imta. Askush, madje edhe më fanatikët, nuk mund ta akuzojnë gjyqtarin Erion Bani se është i kapur nga qeveria. Edhe në një gjykim të mëparshëm, kur kërkoi përfshirjen e ish ministrit mes të pandehurve (të “harruar” nga SPAK), edhe tani, kur tha se masa më e përshtatshme për Beqajn ishte arresti me burg, të gjithë janë të bindur se ai nuk veproi si ushtar i rilindjes.

Por ama, nga ana tjetër, një nga dy prokurorët çështjes, Edvin Kondili, ishte ai për të cilin ambasada e SHBA u investua me mish e me shpirt që të mos i zinte vendin Altin Dumanit. Ish ambasadorja Yuri Kim, që me një arogancë dhe furi të papërmbajtshme shkoi deri në sallën e votimit për të penguar zgjedhjen e tij, foli në atë kohë për segmente të politikës që sponsorizonin njerëzit e tyre në krye të drejtësisë.

Detajet nga dosja/ Beqaj akuzohet se nuk parandaloi konfliktin e interesit mes Rrjepajt dhe Rrapajt

Pra, që nga ky moment një gjë u bë e qartë. Që SPAK nuk ishte i përbërë vetëm nga “heronjtë e fëmijve tanë”, por se aty kishin depërtuar edhe militantë të pushtetit, siç ishte dëshmuar me skandalin e patronazhistëve, me mbylljen e dosjes së vjedhjeve të zgjedhjeve në Dibër, me çështjen Beleri etj.

Pra edhe rasti Beqaj, ashtu si shumë dosje të ngjashme, na tregon se reforma vërtet mund të ketë ruajtur njerëz të ndershëm dhe të pavarur në sistem, por ajo, njëkohësisht, ka kalcifikuar aty, ishuj të paprekshëm në shërbimin ndaj pushtetit. 

Sot nuk është më sekret se prokurorët e prokurorisë së posatshme ndahen në dy grupe të mëdha, në ata që dirigjohen nga Rama dhe të tjerët, që nuk marin urdhra, por nuk kanë këllqe ti kundërvihen direktivave të tij.

A quhet kjo një drejtësi e varur? 

Për ta kuptuar le të marim një shembull nga një periudhë jo e largët. Ne që e kritikuam atë drejtësinë e vjetër, dirigjuar nga Berisha, kur ky kryesonte qeverinë, përmendim shpesh një rast për kapjen e saj. Në atë kohë, dihej botërisht se kryeprokurorja Ina Rama u shndërrua në një armike të shpallur të kryeministrit që e zgjodhi. Por sado kundër të ishte “lavirja e bulevardit”, prokuroria e drejtuar prej saj nuk guxoi kurrë, jo më ta merrte të pandehur Berishën, por të paktën ta thërriste për ta pyetur atë për 21 janarin, apo familjarët e tij për Gërdecin.

Këtë vijë të kuqe “armikja” Ina, se kapërceu dot kurrë. Eshtë njësoj si po ndodh sot me drejtësinë e re. Kur burgjet janë mbushur me të dyshuar për aferën mbi 400 milionëshe të inceneratorëve, askush nuk guxon së paku ta marrë në pyetje, arkitetktin e saj, Edi Ramën. Të gjithë kanë adaptuar porosinë e tij se dëmet i kanë bërë ata që kanë punuar pas shpinës së udhëheqësit.

Afera e sterilizimit/ Dobësia e Ramës dhe e SPAK për Ilir Beqajn

E pra konkluzioni, është se jo vetëm pjesa tashmë e kapur nuk bën dot drejtësi për krimet e pushtetit, por as ata prokurorë që mbahen si të pavarur, nuk kanë këllqe të bëjnë drejtësi mbi një tavan të përcaktuar. Rasti i gjyqtarit Bani është domethënës. Atij sistemi ia pengon mundësinë për ta sendërzuar bindjen e vet të brendëshme. Pikërisht për këtë, kazusi Beqaj, është një simbol sinjifikativ për të përshkruar besimin që mund të kemi tek reforma në drejtësi. Nëse i gjithë sistemi nuk punon me një motivim të vetëm: paanshmërinë, pavarësinë, duke flakur axhendat dhe ndikimet e pushtetit, një drejtësi e vërtetë është e pamundur. Realizimi i saj bëhet edhe më i vështirë, në një mjedis politik, social dhe mediatik, ku liritë po zbehen dhe ku po rritet me shpejtësi pushteti i një njeriu të vetëm. Drejtësi të pavarur në kushtet e mungesës së demokracisë nuk mund të ketë. Këtë tregon edhe dosja e koncesionit të sterilizimit, ndonëse lidhur me të duket sikur ka konflikt mes prokurorëve dhe gjykatës. 

©Lapsi.al 

 37 Comments

 1. YMER KELLIRES I KA NGORDHURE NJE QEN NE STOMAKE SE PO E NXJERR NJE ERE MUTI NGA GOJA,PRANDAJ NUK KA FEMER NE PLANET E CILA I OFROHET AFER,TE GJITHE E TALLIN YMERIN SI NJE ZAGAR I MJERUAR POSHTERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUALISHT thotë:

  ARRESTOHET YMER KELLIRA :POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH
  FRRYK CYPIT
  KOL KYCIT
  MUT VELIUT
  LENC VANGJELIT
  SKENDER GERON MINXHOZIT
  KRESHNIK SPAHIUT
  BATON STANISHIQIT
  BERAT BYTHALES
  KAR BOLES BOLINO
  DENIS MINGES
  DRITAN HALE-s

 2. ANDU BUSHTATI ,ARMAND SHKULLAKU ,FATOS LUBONJA KANE PYETJE PER YMERIN? YMER A ESHTE KRISTAQ RAMA BABA I GREGUT? KU PO E MBAN CERTIFIKATEN E LINDJES SE GREGUT DHE DOSJEN GJYQESORE? YMER MOS LEH KOT TANI DIL DHE PRANOJE thotë:

  YMER KELLIREN E SHQELMUAN CA BURRA NE KOKE DHE KOQE TE PAGUAR NGA EDI RAMA PER PUBLIKIMIN E DOSJES SE KRISTAQ RAMES TE CILI YMERI THOTE SE ESHTE BABA I GREGUT HAHAH
  -ATA I PYETNIN I KUJT ESHTE GREGU ?
  YMERI KLITHTE EDHE PO TE MBYTENI KETU KRISTAQ RAMA ESHTE BABA I GREGUT HAHA HAHA

 3. SONTE NE DARKE KOL SALLAKSI DO TE MASTURBON LIVE NE REAL STORY-PJESA 2 -YMERI DO TE PUBLIKOJ NJE DOSJE TE RE PER EDI RAMEN -ALEXANDER VUCIC BABA I ZAHOS,,, thotë:

  ORE KY KOL BALLA SI KA SURRAT PER TE DUKUR NEPER EKRANE TELEVIZE KUR KY MANJAK SEXUALE DOLI DUKE MASTURBUAR LIVE NE PUBLIKE NE SKYPE- haha haha

 4. Pra, që nga ky moment një gjë u bë e qartë. Që SPAK nuk ishte i përbërë vetëm nga “heronjtë e fëmijve tanë”, por se aty kishin depërtuar edhe militantë të pushtetit, siç ishte treguar në fakt me skandalin e patronazhistëve, me mbylljen e dosjes së vjedhjeve të zgjedhjeve në Dibër, me çështjen Beleri etj.

  po pse o bushat, rrote kari e di ramen ti ??? Te bente reforme ne drejtesi qe ta hante vete ???

  kete ska shqiptar qe nuk e di!

  te gjithe e dine qe askuhs nuk ben reforme qe te bjere vete brenda!

  Por rama e dhjeu kaq keq reformen sa te gjithe sqhiptaret qe i sjell halli ne dyert e gjykatave apo prokurorive, nuk marrin drejtesei , ceshjte civile shkon me dekada , e nis sot e mbyll pas 30 vjetesh, ndersa penalet e ke te sigurt qe do e hash ne sume, ke bere ske bere faj, duhet te jesh shok i prokuroreve dhe te kesh shuuuuuume leke qe te marresh drejtesi, perndryshe vajte ne pidh te semes ke faj ske faj

  drejtesia eshte deformuar totalisht! ishte me problme por e zgjidhshme , eshte bere problme i pazgjidhshem, ne rastin me te mire vetem strasburgu te jep drejtesi por pas pilafit , si i thone, ah po , per sadisfaksion moral 🙂

 5. Çfarë na tregon dosja e Ilir Beqajt?

  Na tregon bordellone e drejtesise se re!

  Populli kurve qahej nga drejtesia e vjeter , tani kenaqet se sheh telenovela me SPAK, ama e ka deri ne fyt!

  Popull kurve!

 6. “Më dërgoi mesazh mafioz, kërkon të më vrasë me duart e të tjerëve!”/ Artan Hoxha: Berisha i ka duart me gjak, ka tentuar disa herë…!Para te madhe nga Greqia keni mare ju te lapsit me kryeartikujt e shumte per nje vrases si beliri.per nje gazetar si Artan Hoxha qe u kercenua me vdekje nga serbi salih karaxhic berisha

  1. Sali Karaxhic Berisha, apo Edi Rama Vuçiç? Kjo eshte dilema… Natyrisht qe nese ka lidhje me serbet Berisha, ato nuk jane publike e bazohen ne thenje patronazhistesh, por çdo gje eshte e mundur. Qe Rama ka lidhje me Vuçiç, kjo eshte e padiskutueshme dhe eshte pare ne shume aspekte. Rama ka arritur deri aty sa te thote publikisht fjalet e Vuçiç per Kosoven. Gjithsesi o patronazhiste, pavaresisht se ju i nenshtroheni parimit “rrej se diçka do mbetet” duhet te kuptoni se jeni ne rolin e asaj kurves qe i thote shoqes se vet “Ma mbaj pak kete kopilin tim sa t’ia tregoj qejfin asaj prostitutes”

 7. O bushat mire ben qe shkruan kaq shume per beqajn qe te futet ne burg dhe mire ben,por me njejta dokumenta qe i kane dale salihut nuk bere akoma as dy rreshta,se per ti bere nje analize per salihun nuk te shkon ndermend,sepse ti je i zgjuar kunder beqajt ti je i qete se nuk te ndodhe gje per jeten,por kunder salihut ti dhe njerzit qe te rrethojne nuk do te keni as varr,ka dhene prova salihu kete.me nje fjale nuk ke bythe Bushat.

  1. Vdekshin idiotët, patronazhistët, parazitët, dembelat dhe neokomunistët. thotë:

   sa kar je!

   Byth pake kur i lëpihesh edvinit, e kur e shan e shkruan qindra shkrime kundër tij nuk paske bythë!!!!

   Këtë vetëm idiotët e patronazhistët e kuptojnë

 8. Nga karrigia e opinionistit, Bushati behet dhe prokuror dhe gjykates. Me forcen e mendimit verteton pergjegjesite penale e zgjidh paralelet e fajesive te Sales ne 21 janar e Rames sot.
  As Sherlock Holmes’i nuk kish arritur virtuozizem te tille nga kolltuku ne Baker Street.

  Amerika i harxhoi kot milionat me drejtesine e re. Kish vene me mire Bushatin, e zgjidheshin te gjitha!

  1. pse krahason bushatin me dvoranin apo arben krajen,

   bushati do marre ndihmese juriste dhe do jape vendim , arben kraja dhe dvorani do japin gjithmone vendime me ja zhyt te tjereve e kane ne mendesi, ashtu jane gatuar , te japesh drejtesi per ata eshte sakrilegj , do cohet enveri nga varri dhe do i perpije te gjalle

 9. Cfare na tregon dosja e Beqajt, Bushat, eshte qe ti je ftof ne bythe, e vazhdon me pjerdh teori idiote!

  Tani, te merremi vesh, eshte e qarte qe ti me keto pallavra ha buke, po bej nje minimum sforcoje o burr i dheut!

 10. Cfare na tregon dosja e ilir beqes?
  Shperdorim detyre,
  Korrupsion,
  Organizate kriminale.
  +
  Drejtesi e dirigjuar,
  Drejtesi e sforcuar,
  Drejtesi e cunguar.
  Drejtesi e mjeruar,
  Drejtesi e injoruar,
  Drejtesi e gjykuar,
  Drejtesi e frikesuar,
  Drejtesi e kercenuar,
  Drejtesi e perdhunuar.
  Drejtesi e vonuar,
  Drejtesi e munguar.
  Shkurt,
  Drejtesi pa Drejtesi.

 11. 31 vite pas përmbysjes së diktaturës më të egër enveristo-staliniste në Europë, në ekranet e televizioneve shqiptare dominojnë akoma “profesorë” të historisë që e fituan këtë titull shkencor pasi kishin glorifikuar diktatorin kriminel apo “një “brez i ri” historianësh me emrat provokues Marenglen (emër i sajuar me rrokjet e para të emrave të Marksit, Engëlsit e Leninit).
  Nën “përkujdesjen” e Akademisë së shkencave të Shqipërisë, të drejtuar nga ish ministri i arsimit (lexo propogandës komuniste) të regjimit enverist, dëgjojmë se historinë e Shqipërisë po e “rishkruajnë” pikërisht ata historianë që morën titullin e “profesorit”, me “veprat e tyre historike” që i thurnin lavde diktatorit.
  Paradoksalisht , politikanët e djathtë që drejtojnë PD e që e quajnë veten të djathtë konservatorë, i kanë shpallë luftë “imperializmit anglp amerikan” , kurse ish punistët të vetëquajtur rilindas, janë dashuruar pasionalisht me “imperialistët” e na janë bërë kapitalistë multimilionerë me paratë e pista të drogës.

 12. LAPSI.al e TALLIN KEQ ZAGARIN E MJERUAR YMER KELLIREN I CILI SHKRUAN KETU TE LAPSI thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT KAR BOLES BOLINO EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC

 13. O shpellkari malok i salihut,salihu vete kur i ka mare titujt prof e dok ne kohen everit qe aq shume e donte dhe vazhdon ta doje dhe sot,nuk po i del shqirti keti qeni serb salih

 14. YMER NXJERRE CERTIFIKATEN E LINDJES SE GREG KRISTAQ RAMES DHE DOSJEN ORIGJINALE TE GJYKATES,YMER TE MBAN GOJA ERE MUTI PRANDAK TE TALLIN TE GJITHE SI NJE ZAGAR TE VETMUAR thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH KOL KYCIT ,FRRYK CYPIT ,KAR BOLES BOLINO DENIS MINGES DHE ALEXANDER VUCIC

 15. VIDEO/ Momenti kur u çnderua 28 nëntori: Festa e turpshme e Berishës me tortën gjigande për 100 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.shellkare e maloke nxitoni me kova e legene te merrni torten e salihut,qe e beri per ju te pa ngopur maloke.

 16. ARRESTOHET YMER KELLIRA :POLICIA E KAPI YMERIN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRRYK CYPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH KAR BOLES BOLINO ,FRRYK CYPIT KOL KYCIT DHE BATON STANISHIQIT

 17. ANDI BEJTJA ,ARMAND SHKULLAKU ,FATOS LUBONJA DHE ANDI BUSHATI E TALLIN KEQ ZAGARIN E MJERUAR YMER KELLIREN thotë:

  KUR TE GJITHE SONTE JANE PRANE GRAVE DHE DASHNOREVE TE TYRE YMER KELLIRA IK E MASTURBON AFER PALLATIT E ARMINA MEVLANIT DHE ZENI TE BABIT

 18. Z. Bushati. Beqja eshte ne seren e peshkaqeneve te medhenj. Ai eshte pjese e kupoles qe drejton Rama, me Gjinushin dhe Doshin. Skemat e tyre “matematikore” zbatuan sapo Beqja vuri menderen ne shendetesi duke zhvatur 400 mil euro nga fondi i sigurimeve shendetesore per check up. E me pas, po aq per sterilizimin. Operacionin e ngjashem ne sigurime shoqerore e ndaluan. Do zoti nuk fusin duart.
  Ndersa operacioni me strategjik i tyre eshte zhvatja si fillim e prones publike ne bregdet, ullishta, pyje e kullota. Paralelisht kane vite qe jane standby per te rimarre tokat bukqesore dhe ndare mes njeri tjetrit. Strategjia e tyre kriminale eshte nje upgrade i enverizmit por jo me prone shteterore qe e kane nen kontroll qeveritar por permes qeverise te transferojne pronen tek vetja e tyre. Sepse munden, e bejne thjesht me ligj, pa pagese, dhe per shkak te felliqesise dhe bashkepunimit me elemente te korruptuar te burokracise se BE dhe SHBA, jane ne kufijte ekstrem te arrogances. Ashtu si dhe Enveri neper mbledhje te mbyllura kur shkaterronte jeten e njeriut pa te keq. Thjesht, nuk jane njerez, as kafshe, por vecse monstra te degraduara dhe simbol i felliqsise dhe kalbesires se thelle makute.

 19. të menduarit dhe të gjykuarit e njeriut evoluon dhe ndryshon me ndryshimin e pozitës së vet shoqërore. Nuk kanë thënë kot se ndryshe mendohet në pallate dhe ndryshe në kasolle.

  Kur Partia e Punës e mori Saliun e Vogël nga “kasollja”, domethënë pa qenë askushi, dhe e bëri dikushin, madje gjithkushin, Saliu iu përgjërua asaj ta pranonte në radhët e saj, ku qëndroi 22 vjet.Torta gjigante per 100 vjetorin e pavarsise ku dhe salihu vete mori nje legen me copa torte,pastaj me shpellkare maloke cecene fshatare e katundare qe salihut i shkonin mbrapa festuan bashke me salihun,ky vulgaritet i salih karaxhic berisha nuk do ndodhe me kurre,versioni me mire per ta flliqur simbolin kombetar,Flamurin.e verteta eshte se vetem salihu serb e bente.

 20. Berisha bën thirrje për mosbindje civile, i jep porosi kryetarëve: Futeni rininë në betejë pa kthim! Shpellkare maloke skiftere cecene merrni kosa kazma e lopata e dilni ti mbroni bythen e pasurine familjes se serbit salih karaxhic.

 21. Janë të sforcuar në gjithshka që bëjnë. Ca qeshin, ca ndezin zjarre, ca përmbysin karrige, ca bëjnë video. Janë inskenime. Opozita është në krizë pa kthim. Nga kjo rrezikohet edhe mazhoranca. Edhe nga e majta ka probleme. S’ka më moral dhe idealizëm. Është një teatër i sforcuar i Berishës për të dalë kudo në gjithshka që ndjekim. Berisha është modeli më elitar i të keqes mes shqiptareve

 22. Aldo Bumçi me numër rendor 51 dhe Shkelzen Berisha me numër 52 të cilët sipas kalendarit të seancave, pritet të paraqiten në gjykatën e posaçme më 14 dhjetor.

  Bumçi dhe Berisha janë pyetur edhe gjatë hetimeve paraprake në lidhje me faksin me shënimin “për Shkelzenin”, ndërkohë që SPAK, dyshon se djali i ish-kryeministrit ka pasur takime me ministrat para dhe telefonata menjëherë pas shpërthimit në Gërdec.

 23. Për Sali Berishën marrja e PD nuk ka qenë objektiv, por ka qenë përpjekje për të krijuar një proces ilegjitim.

  Nëse Berisha donte të merrte Partinë Demokratike, ai mund ta merrte atë lehtësisht më 18 dhjetor të vitit 2021, në Kuvendin e thirrur nga Lulzim Basha. Shkonte aty bashkë me njerëzit e tij duke mos bërë Kuvend paralel në stadium dhe e merrte partinë.

  Nuk e bëri atë se në fakt atij nuk i duhet thjesht marrja e PD. Ajo nuk i vlen për asgjë. Logoja e PD dhe vula e saj nuk janë kurrfarë mbrojtje për Sali Berishën dhe familjen e tij.

 24. FOTO: Pamjet tronditëse të Trebickës së vrarë, baxhanaku i Berishës në morg, tabulatet e celularit të Shkëlzenit, fakset e Aldo Bumçit. GËRDECI siç nuk e kemi lexuar kurrë!

 25. Dokumentat tregojnë se në vitin 1994 Jamarber Malltezi dhe Argita Berisha, dhëndri dhe vajza e Sali Berishës, kanë shkuar për trajnime në Gjermani me paratë e Sorosit (2332 dollarë).

  – Po këtë vit Klubi Studentor ‘Perla’ që drejtohej nga Malltezi dhe Argita Berisha, kanë marrë nga Soros për një aktivitet një javor 7350 dollarë.

  – Në vitin 1999, Jamarbër Malltezi ka përfituar bursë nga Soros për studime në SH.B.A.

  – Po në vitin 1999, shoqata e Argita Berishës, “Perla” ka marrë sërish fonde nga Soros për projektin ambjentalist “Njohja e Thesareve të Bregdetit” me vlerë 3870 dollarë.

  – Ndërsa në vitin 2000, sërish “Perla” e familjes Berisha, ka marrë 4900 dollarë me projektin “Pjesëmarrje e Komunitetit në Nivel Lokal”.

  Të gjitha këto financime gjenden në raportet vjetore të Fondacionit Soros.Shqipkare te salihut tani mos bindje civile te gjithe ju qe luftoni per bythen serbe salih karaxhic berisha

 26. duke e vënë de facto këtë të fundit në rresht pas familjes Berisha dhe fatit të saj të paqartë. Votoi me shumicë “komuniste” rikonfirmimin e Doktorit në krye të partisë, i dha edhe më tej hov fjalëve për një hyrje në politikën aktive të vajzës së tij (edhe ajo e shpallur non grata nga SHBA), si dhe shmangu çdo analizë serioze për gjendjen dramatike ku ndodhet sot opozita

 27. Deputeti i Forza Italia ngre në qiell Tiranën para Berishës: Qytet i bukur dhe tepër i sigurt. Bie heshtja në Kuvendin e Rithemelimit

 28. Argita Berisha është e vetmja rrogëtare në botë që arrin të kursejë 1 milionë euro nga rroga dhe dietat e saj dhe të bashkëshortit. Jo vetëm të kursejë 1 milionë euro, por ndërkohë të ketë apartamente në një lagje luksoze të Tiranës bashkë me babin, Vilën më të madhe në Gjirin e Lalëzit, 19 pallate nga 7 deri në 13 kate te ish-klubi Partizani, toka nga Mali i Dajtit e fshatrat përreth, etj. etj. etj.

  E megjithatë, kjo masë e stërmadhe pasurish nuk e pengon fare atë që jo vetëm të ankohet për lirinë e fjalës, por të na thotë se ajo është përfaqësuesja e shtresës së mesme të shqiptarëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *