• |
ide | kryesore

Jennifer Aniston nderon trashëgiminë e Matthew Perry

Paparazzi, SliderJennifer Aniston inkurajoi fansat që të nderojnë trashëgiminë e Matthew Perry duke dhuruar  në fondacionin e aktorit të ndjerë për ndërgjegjësimin për varësinë.

“Për #GivingTuesday ju lutem bashkohuni me mua dhe familjen e Matty në mbështetjen e fondacionit të tij – i cili po punon për të ndihmuar ata që vuajnë nga varësia”, shkroi Aniston në një postim në Instagram Story të martën. “Ai do të ishte mirënjohës për dashurinë,” shtoi ajo.

Aktorja ndau gjithashtu një postim nga llogaria zyrtare e Fondacionit Matthew Perry në Instagram, ku paraqitet një thënie e mikut  të saj të ndjerë të “Friends”: “Varësia është shumë e fuqishme që dikush ta mposhtë vetëm. Por së bashku, një ditë në një kohë, ne mund ta mposhtim atë.”

Perry – një i varur që po shërohej – u gjet i vdeekur në një vaskë në shtëpinë e tij në zonën e Los Anxhelosit. Jennifer mori pjesë në funeralin e tij  më 3 nëntor me Courteney Cox, David Schwimmer, Matt LeBlanc dhe Lisa Kudrow.

Në fillim të këtij muaji, aktorja  “Morning Show” tregoi se sa zemërthyer ishte për humbjen e Perry.

“T’i them lamtumirë Matty-t tonë ka qenë një valë e çmendur emocionesh që nuk i kam përjetuar kurrë më parë”, shkroi ajo në Instagram. “Ne të gjithë përjetojmë humbje në një moment të jetës sonë. Humbja e jetës ose humbja e dashurisë. Të jesh në gjendje të përballosh këtë pikëllim të lejon të ndjesh momentet e gëzimit dhe mirënjohjes që ke dashur dikë kaq thellë. Dhe ne e donim shumë atë.

Matty, të dua shumë dhe e di që tani je plotësisht në paqe dhe pa dhimbje Unë flas me ty çdo ditë… ndonjëherë pothuajse mund të të dëgjoj duke thënë: “A mund të jesh më e çmendur?” Pusho  në paqe vëllai im i vogël.”/Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *