• |
ide | kryesore

Në cilat qytete dhe data mund ta shikoni kombëtaren në Gjermani

Arkiva, SportSHQIPERIA do temë luajë në Euro 2024 Ne Dortmund me Italine 15 qershor, Hamburg në 19 me Kroacinë dje ndeshjen e fundit në Dyseldorf në 24 me Spanjën.

Në Hamburg u hodh shorti i Kampionatit Europian “Gjermani 2024”, në të cilin do të marrë pjesë edhe Shqipëria.

Në “Euro 2024” do të marrin pjesë 24 skuadra, të cilat do të ndahen në 6 grupe me nga 4 të tilla.

Kuqezinjtë do të jenë në Grupin B së bashku me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *