• |
ide | kryesore

Taylor Swift, artistja me më shumë fitime në Spotify

PaparazziTaylor Swift do të fitojë më shumë se 100 milionë dollarë vetëm nga Spotify në vitin 2023, pasi ka marrë 26.1 miliardë transmetime që nga fillimi i vitit, sipas Variety.

Në këtë kohë, Swift ka fituar rreth 104 milionë dollarë vetëm deri në nëntor. Megjithatë, nëse transmetimet e krijuesit të Grammy vazhdojnë të rriten vazhdimisht deri në dhjetor, ajo mund të largohet me afro 130 milionë dollarë nga gjigandi i transmetimit, sipas medias.

Spotify zbuloi të mërkurën se këngëtarja e “Cruel Summer” ishte artistja më e mirë në platformë në mbarë botën. Interpretues të tjerë më të mirë përfshinin Bad Bunny, The Weeknd, Drake dhe Peso Pluma. Hitet e saj “Cruel Summer” dhe “Anti-Hero” gjithashtu u renditën në listën e 10 këngëve më të mira globale, dhe albumi i saj “Lover” u rendit në vendin e shtatë për vitin.

Fitorja e fundit vjen pasi u zbulua se ajo arriti statusin e miliarderes falë suksesit të turneut të saj Eras, raportoi analiza e Bloomberg News në tetor. Sipas gazetës, Swift arriti një vlerë neto prej 1.1 miliardë dollarësh që kur filloi turneun mbarëbotëror në fillim të këtij viti. Turneu i këngëtares është në rrugën e duhur për të fituar 4.1 miliardë dollarë, gjë që mund ta bëjë atë turneun me fitimet më të larta në histori, sipas Washington Post.

Ndërkohë që Taylor po lulëzon financiarisht, jeta e saj personale po ecën gjithashtu shumë mirë. Artistja  ka kaluar disa javë të pushimit nga turneu me yllin e Kansas City Chiefs, Travis Kelce. Çifti aktualisht po qëndrojnë së bashku në rezidencën prej 6 milionë dollarësh në Kansas City, pas disa javësh takimesh romantike./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *