• |
ide | kryesore

Blac Chyna dhe Tyga zgjidhin betejën për kujdestarinë e djalit

Paparazzi, SliderBlac Chyna dhe ish-Tyga thuhet se kanë zgjidhur betejën për kujdestarinë mbi djalin e tyre, King Kajro. Sipas TMZ, ish-modelja e OnlyFans dhe reperi i “Rack City” kanë marrë një vendim miqësor për kujdestarinë e 11-vjeçarit.

Përveç që ish-çifti do të ketë kujdestarinë e përbashkët ligjore dhe fizike të King, ata do të kenë gjithashtu të dy të drejtën të marrin vendime për mirëqenien e përgjithshme, arsimin dhe shëndetin e fëmijës.

Tyga – i lindur në Micheal Ray Stevenson – nuk do të duhet të paguajë mbështetjen e fëmijëve. Gazeta raporton se Chyna – emri i vërtetë i së cilës është Angela White – do të ketë kujdestarinë e djalit të saj nga e premtja deri të hënën, ndërsa ish-i i saj do të ketë King për pjesën tjetër të javës.

Një gjykatë thuhet se urdhëroi që asnjëri prej tyre të flasi negativisht për njëri-tjetrin para fëmijës dhe ata do të duhet të regjistrohen në një program që do të ndihmojë në monitorimin e komunikimit të tyre në lidhje me bashkëprindërimin.

Chyna dhe Tyga filluan të takoheshin në vitin 2011 kur ajo mori pjesë në videoklipin e hitit të tij “Rack City”. Ata mirëpritën Kingun në tetor 2012 dhe u fejuan pak më vonë. Megjithatë, dyshja i dha fund në gusht 2014. Chyna është gjithashtu nënë e vajzës 7-vjeçare Dream, të cilën e mirëpriti në nëntor 2016 me ish-të fejuarin Rob Kardashian./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *