• |
ide | kryesore

Billie Eilish fiton këngën e vitit në Grammy

Paparazzi, SliderBillie Eilish dhe vëllai i saj Finneas morën çmimin Grammy për këngën e tyre nga Barbie, “What Was I Made For?”.

“Oh zot. Dreq kjo është marrëzi,” tha artistja ndërsa filloi fjalimin e saj. “Po shikoja fytyrat e të gjithëve dhe u përkula dhe isha si “Nuk ka mundësi”.

“Unë thjesht dua të them që kjo ishte një kategori me njerëz të jashtëzakonshëm, artist të jashtëzakonshëm.  Ndihem e emocionuar tani,” u shpreh ajo, duke lavdëruar të nominuarit e tjerë në kategori, ku përfshihej edhe Dua Lipa. “Dance the Night”, “Butterfly” e Jon Batiste, “A&W” e Lana Del Rey, “Lulet” e Miley Cyrus, “vampire” e Olivia Rodrigo, “Kill Bill” e SZA dhe “Anti-Hero” e Taylor Swift.

Eilish falenderoi gjithashtu familjen e saj dhe Finneas, të cilën ajo e quajti “miku im më i mirë në botë”. Finneas gjithashtu shtoi :”Ne ndihemi shumë të përulur, shumë mirënjohës”./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *