• |
ide | kryesore

Princ William shfaqet në publik pas diagnozës së Mbretit Charles

Paparazzi, SliderPas njoftimit të mbretit Charles III për diagnozën e kancerit, Princi William është rikthyer në detyrë.

Djali i monarkut dhe trashëgimtari i fronit u shfaq në kështjellën Windsor të mërkurën, ku ai mori pjesë në një ceremoni investimi.

Në mesin e të ftuarve të shquar ishte ylli i futbollit në pension Ellen White, i cili u nderua si Anëtar i Urdhrit të Perandorisë Britanike nga William.

“Duke nderuar njerëz të mrekullueshëm që bëjnë gjëra të jashtëzakonshme në komunitetet tona”, lexohej në një postim në llogarinë zyrtare në Instagram të tij dhe Kate Middleton duke iu referuar rastit të veçantë.

Paraqitja e babait të tre fëmijëve vjen dy ditë pasi Pallati Buckingham njoftoi se Mbreti Charles është diagnostikuar me kancer dhe ka filluar trajtimin duke shtyrë “detyrat “.  Megjithatë, lloji dhe faza e kancerit që ai ka nuk është bërë e ditur.

“Ai mbetet plotësisht pozitiv në lidhje me trajtimin e tij dhe pret që të kthehet në detyrën e plotë publike sa më shpejt të jetë e mundur”, thuhet në deklaratën e pallatit.

“Madhështia e tij ka zgjedhur të ndajë diagnozën e tij për të parandaluar spekulimet dhe me shpresën se mund të ndihmojë në mirëkuptimin publik për të gjithë ata në mbarë botën që janë të prekur nga kanceri.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *