• |
ide | kryesore

Lionel Richie zbulon ‘gabimin’ lidhur me “ We are The World”

Paparazzi, SliderLionel Richie  zbuloi të premten se ai dhe disa të famshëm bënë gabimin që nuk i kërkuan Madonna-s si dhe Cyndi Lauper-it të shfaqeshin në këngën ikonë “We Are the World” gjatë një paraqitjeje në “Jimmy Kimmel Live”.

“Ju djema keni folur për Cyndi Lauper dhe Madonna,” tha Kimmel duke iu referuar dokumentarit të ri të Richie në Netflix “The Greatest Night In Pop”, i cili tregon historinë e krijimit të këngës.

“Ne e dimë që Cyndi Lauper ishte në këtë gjë,” vazhdon Kimmel. “Mos ishit përballë një dileme” kë duhet të ftojmë Cyndi Lauper apo Madonna?”

Është ndoshta një nga pyetjet më interesante në botë,” u përgjigj Richie.

“Sepse kishim vetëm gjysmë rreshti për të kënduar.” Çështja ishte se duhet të ishte dikush me një zë të identifikueshëm,” tha ai. “Dhe vendosëmn për Cyndi.”

“Por ju nuk mund t’i kishit të dyja,” pyeti Kimmel përpara se të shtonte “Ju djema keni bërë një gabim”.

Komenti i prezantuesit  e çoi në befasi gjyqtarin e “American Idol” dhe Richie u detyrua të pranonte se Kimmel kishte të drejtë.

“Ju e dini që unë do ta them këtë tani në televizionin kombëtar dhe ndërkombëtar. Ju keni të drejtë, keni të drejtë, “pranoi Richie. “Ne bëmë një gabim.”

Pavarësisht pranimit tëti, kënga – ështësi një nga këngët më të mëdha që ka ekzistuar ndonjëherë./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *