• |
ide | kryesore

Bafta reagon pas mungesës së aktorit në segmentin përkujtimor

Paparazzi, SliderÇmimet e filmit Bafta u zhvilluan të dielën (18 shkurt) në Royal Festival Hall të Londrës, duke nderuar filmat dhe aktorët më të mirë.

Aktori skocez David Tennant, i njohur për rolet e tij kryesore në “Doctor Who” dhe “Broadchuch”, ishte mikëpritësi i ngjarjes vjetore.

Gjatë segmentit, aktorja e Ted Lasso, Hannah Waddingham performoi një version të “Time After Time” të Cyndi Lauper, ndërsa ekrani shfaqte imazhe dhe klipe të disa figurave të industrisë së filmit që kanë ndërruar jetë  që nga ceremonia e vitit të kaluar.

Harry Belafonte, Alan Arkin dhe Sir Michael Gambon u nderuan gjithashtu. Megjithatë, Perry mungonte dukshëm në këtë segment.

Pas komenteve në rrjet, BAFTA bëri ​​një deklaratë që vuri në dukje se përjashtimi i Perry nuk ishte një anashkalim, duke konfirmuar se ai do të nderohet në maj në çmimet Bafta TV, në vend të kësaj.

Deklarata shtoi: “Ne konfirmojmë se ai do të nderohet në çmimet tona të ardhshme televizive Bafta në maj, dhe në seksionin “In memoriam” në faqen tonë të internetit”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *