• |
ide | kryesore

Ryan Gosling pjesë e Oscars 2024

Paparazzi, Slider
BarbieRyan Gosling do të performojë këngën e Barbie të nominuar për Oscar “I’m Just Ken” në ceremoninë e ardhshme të 96-të të Academy Awards të dielën, më 10 mars, raportoi Variety të hënën.

Të nominuarit e tjerë për këngën më të mirë origjinale këtë vit janë: “The Fire Inside” nga Flamin’ Hot (Diane Warren), “It Never Went Away” nga American Symphony (Jon Batiste dhe Dan Wilson), “Wahzhazhe (A Song for My People) ” nga Killers of the Flower Moon (Scott George), dhe “Për çfarë u bëra?” nga Barbie (Billie Eilish dhe Finneas O’Connell).

Megjithëse Gosling nuk është nominuar për këngën në kategorinë Kënga më e Mirë origjinale, ai fitoi një nominim për aktorin më të mirë në rol dytësor për rolin e Ken në Barbie.

Në fillim të këtij muaji, Gosling i tha Variety se nuk i ishte afruar ende mundësia për të kënduar në Oscars.

“Mund të jetë një rrezik i madh që unë ta bëj këtë. Nuk e di se si do të funksiononte. Por unë jam i hapur ndaj tij,” tha ai në atë kohë.

Kantautori Ronson hodhi mundësinë për të punuar me shkrimtaren-regjisoren Greta Gerwig në kolonën zanore për Barbie – por ai nuk priste që “I’m Just Ken” të merrte jetën që ka.

Jimmy Kimmel do të jetë mikëpritësi i Oscars. Deri më tani, prezantuesit që janë konfirmuar përfshijnë: Mahershala Ali, Nicolas Cage, Jamie Lee Curtis, Brendan Fraser, Jessica Lange, Matthew McConaughey, Lupita Nyong’o, Al Pacino, Michelle Pfeiffer, Ke Huy Quan, Sam Rockwell, Michelle Yeoh dhe Zendaya.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *